.

Viljandi lennuväli

Viljandi lennuväli

Eelmisel, Kõpu matkal osalenute vahel loosis Viljandi Teatrihoov välja 3 Hansapäevade ajal kehtivat piletit kahele. Loe täpsemalt siit.


7. juunil on rahvusvaheliste hansapäevade puhul puhkepäeva jalgrattamatka sihtkohaks Viljandi lennuväli. Päri külas asuva lennuväljani on Viljandist edasi-tagasi sõites ligi 15 km. Kontrollpunkt on avatud kell 10.30–13.00.

Viljandi lennuvälja läbis kunagi ilmselt kõige peatusterohkem lennuliin Eesti lennunduse ajaloos: Tartu–Viljandi–Pärnu–Kihnu–Pärnu–Kuressaare–Kärdla. 800 m pikkune ja 30 m laiune lennurada on ainulaadne Eestis, selle reljeef on "mäest üles, mäest alla" ja raja pikendusel algab peale raja lõppu arvestatava kõrgusega metsatukk. Sellest ka teatud eripärad maandumisel ja tõusul. Täpsemalt Viljandi lennuklubi lehel...

Viljandi ringteelt alates kulgeb Pärile kergliiklustee. Pärast lennuvälja avastamist saab matka pikendada maalilise Raudna ja Heimtali tee kaudu tagasi sõites. Kaunist ja ürgsemat loodust saab nautida ka Päri ja Matapera vahelisel kruusateel kulgedes. Need lõigud lisavad teekonnale kumbki u 5 km.

Teekond kaardil
Tagasiside Close