.
.
  • 09. august 2011
  • RSS

Üliõpilaskoondis universiaadil

U23 Eesti meister maanteesõidus Mihkel Ronimois esindab Eestit üliõpilaskoondise koosseisus Hiinas Shenzheni suveuniversiaadil.

Universiaadi avapidustused toimuvad 12. augusti õhtul, kuid Mihkel seal ilmselt ei osale, kuna tema start on juba järgmise päeva varahommikul kell pool kaheksa ja seega ei ole mõistlik end väsitada.

Kliima Shenzhenis on troopiline ja õhutemperatuur päeval +35...40 kraadi. Sestap on ka start toodud varajasele ajale.

Universiaadi ametlik lehekülg asub aadressil: www.sz2011.org/Universiade

 

Kiri Mihklilt 13. augustil

Ni hao!

Nii peaks kõlama tervitus hiina keeles. Olete juba kuulnud, et ma olen alates 9. augustist Hiinas universiaadil. Tegu on üliõpilaste kõige suurema üritusega, osalejaid on 13 000. Jõudsime kohale niimoodi, et saime teha 2 päeva trenni ja täna siis juba võistlesime. Ilmaga harjumine võtab praegugi veel aega, sest näiteks täna oli stardis sooja 41,5 kraadi ja õhuniiskus oli ka üle 70 protsendi. Kui keegi tahab teada mida ma tunnen siis olge päev otsa botaanikaaias ja saategi aimu:)
Nüüd siis sõidust vähe pikemalt. Distants oli 154 km ja see kestis 3.53, selle ajaga jõudsin ära juua 8 suurt pudelitäit vett(omaette rekord mul). Jälgisin täna joomist eriti tähelepanelikult, sest vedelikukaotus oli distantsi jooksul väga suur. Ringe oli kokku 18 ja igal ringil 3 suuremat tõusu. Kõige raskem neist tõusudest oli samasugune nagu Karksi-Nuia sissesõidul. Sõiduks valisin sellise taktika, et alguses hoian jõudu kokku pundi keskel olles ja tõuse rahulikult sadulas sõites. Tagantjärgi mõeldes tegingi õigesti, sest peale esimest tundi väsisid ära need, kes alguses liialt palju energiat kulutasid. Mida lähemale jõudis finiš, seda vähemaks jäi pundis inimesi. Jäädi maha nii jõu pärast kui ka vedelikupuuduse tõttu. Sõidu ajal toimus mitmeid rünnakuid ning mõned jäid neist ka ette. Finišisse jõuti 2-3 kaupa, kuni minu punt tuli 10.-21. koha peale. Finišis suutsin edestada neist pooli ja olin kokkuvõttes 15s. Sõidu tulemuse üle olen päris rahul, sest tase on siin kõva. (Joone peal oli ka Continental tasemega profiratturid).
Nüüd jääb Hiinas olla veel peaaegu 2 nädalat. Selle aja jooksul pole mul Universiaadi raames rohkem võistlusi, kuid võib-olla saame kohalikul Hiina võistlusel osaleda. Kui õnnestub saada mõnele võistlusele, siis annan teile teada kuidas mul seal läheb.

Vali uudis:Tagasiside Close