.
.
  • 26. mai 2016
  • RSS

Walesi velothon ja koondise uudised

Pühapäeval sõideti Walesis proffide ühepäevasõit Walesi velothon, UCI 1.1 kategooria, kus Eesti koondise ridades oli stardis ka Jaanus Tasane.

Jaanus oli Saaremaal saadud traumadest piisavalt taastunud, kuid Kristjan Johansoni vigastused osutusid tõsisemaks ning tal tuli koondise koht järgmistele loovutada (praeguseks on mees juba sadulas tagasi). Jostenit ei lasknud tema Prantsuse koduklubi ära.

Walesi sõit oli 174 km pikk ja tõusumeetreid rängalt 2284 m ning sõitjaid ei hellitanud ka ilmaolud.

Jaanuse sõnul oli teada, et nooremad koondislased annavad oma panuse töömehe rollis ning nii saigi ligi kahemeetrine Viljandi rattur koos kaaslastega esimese tõsise tõusuni tööd rügada, et atrõõvi, kus eesti mehi polnud, mitte kaugele lasta. „Mäkke minnes lõi jalad täis ja varsti mu sõit ka lõppes, umbes peale 80. kilomeetrit mind maha võeti,“ sõnas peagi 20-seks saav noormees.

Sõidu võitis Tom Stewart (Madison Genesis). Ainsa meie koondislasena sai finišisse Peeter Tarvis 35. kohal, parima eestlasena lõpetas Rietumu Delfiniga sõitnud Peeter Pruus, kes lõpetas raske sõidu 16. kohaga.

Jaanus Belgias
Jaanus Tasane koondisega Belgias

Jaanus ja kümneks päevaks koju naasnud Greg stardivad koondise ridades juba reedel Tour of Estonial. Kahjuks peab Greg Viljandi tänavasõidu eelõhtul Prantsusmaale naasma, et Monaco klubiga teha kaasa kaks profisõitu Itaalias.

Joosep Sankmann sõitis juunioride koondise koosseisus Šveitsi, et startida väga raskel mägisel Vaudi tuuril. Velotuur, kus Eesti koondis pole väga ammu käinud kestab 26.-29. maini ning koosneb proloogist ja neljast etapist.

Vali uudis:Tagasiside Close