.
.
  • 18. mai 2017

Võistlused Saaremaal

13.-14. mai veetsid meie ratturid Saaremaal võidu sõites, kus laupäeval sõideti tänavasõitu ja pühapäeval Audi GP-d. Noored sõitsid tänavasõidu EMV kolmandat etappi ja alates juunioride klassist selgitati Eesti meistrid kriteeriumis.

Kuressaare ring oli täielikult muudetud, tegu oli väga ägeda rajaga, kus 1,7 km ringil sõideti läbi lossihoovi ja kalda tunnelite, üle sildade, sees oli ka munakivi-  ja kruusalõik ning ka kurvitamist jagus piisavalt ehk tegu oli ringiga, mida ratturil ei ole lihtne sõita.

Kui Keilas jäime etapivõiduta, siis Kuressaares sai selle kätte Kristel Sandra Soonik, kes N16 klassi näitas head kiirust ning rajaga kohanemist. Tubli neiu kogus vahekatest 24 punkti ja võttis etapilt kindla võidu.

U23 ratturid selgitasid juba Eesti meistreid, selles klassis on meil mehed Prantsusmaal ja kodumaal näeb neid stardis üliharva. Siiski Kristjan Johanson oli veidikeseks kodumaale tulnud. Ta startis küll veidi tõbisena, sest Eesti külmad ilmad olid soojast kliimast saabunud noormehele oma mõju avaldanud. Sõidu esimese poole oli Kristjan kenasti medalis kinni ja teenis punkte, kuid poolel maal tuli piiraja ette ning lõpuks tuli leppida 5. kohaga.

U23 5. koht Kristjan Johanson

Pühapäeval sõideti Audi GP 78 km pikkune põhisõit ja 26 km pikkune noortesõit. Juba kolmas aasta jutti on Sõrve sääres kulgeval võidusõidul olnud haruldaselt nõrk tuul, mis Saaremaale just iseloomulik pole.

Põhisõidul sai üsna alguses eest viisik, kuhu Kristjan kaasa ei saanud. Siiski said peagrupist sõidu keskel minema veel 9 meest, kelle hulgas ka meie mees oli. Edasi tuli peagrupp, kus oli Marko Martti ja järgmises grupis Kristel Sandra.

Viisik sai vahepeal vahe jälitajatega juba kolmele minutile, kuid kui üheksa meest peagrupist lahkusid, suutsid nad vahe kahele minutile vähendada. Kahjuks sõitis 15 km enne finišit selle grupi ees olev turvatsikkel ühel ristmikul valesti. Kui sellest aru saadi ja olukorda taastama hakati, oli juba selge, et võitja tuleb liiderviisikust.

Kristjan sai 9. koha, Marko Martti peagrupis tulnuna 27. koha ja M16 tubli teise koha. Kristel Sandra teenis NJ arvestuses 2. koha ja üldjärjestuses 49. koha. Audi GP võitis Karl Patrick Lauk.

26 km pikkune noortesõit lõppes suure grupifinišiga, kus meie parimana sai Johannes Tiirats 6. koha.

Oli tore päikseline nädalavahetus Saaremaal. Fotosid saab näha galeriis.