• 24. aprill 2012

Võistlused Saaremaal

Audi weekend 2012 Saaremaal sai alguse Kuressare tänavasõiduga, mis ühtlasi oli EMV I etapp. Ilm soosis rattureid Kuressaares igati: päiksepaiste, 13 soojakraadi ning mõõdukas tuul lubas julgematel juba lühikese rõivaga võidu sõita.

Rattureid oli tänavasõidule tulnud 31 klubist 230 sportlasega Eestist, Lätist ja Soomest.

N/M12 noored sõitsid 4 x 1,5 km pikkust ringi ning selles konkurentsis tegi väga korraliku sõidu Erki Laanemäe, kes saavutas 21 ratturi konkurentsis 8. koha.

N14/16 neiusid oli stardijoonele kogunenud 16 ning nemad pidid läbima 6 ringi. Selles stardis näitas head minekut ning tarka sõitu Reelika Varblane, kes N14 arvestuses sai kirja etapivõidu.

M14 poisse oli 6-ringilisele võidukihutamisele kogunenud 30 ning finišis sai meie parimana Joosep Sankmann 19. koha.

M16 noormehi startis 10- ringilisele punktisõidule 40, siin sai meie parimana Kristjan Johanson vahefinišitest kogutud 3 punktiga 6. koha.

M18 noormehed ehk juuniorid, keda oli starti kogunenud 25, pidid läbima 21 ringi, kuid kahjuks toimus 10. ringi vahefinišis ränk kukkumine ja sõit tuli kolmele poisile abi andmiseks katkestada ning kohtunikekogu otsusega pandi tulemused lukku selle hetke seisuga. Josten Vaidem oli selleks ajaks kogunud 2 punkti ning see andis talle lõpuprotokolli 6. koha.

U23 ja eliidi sõidus oli stardijoonele rivistunud 60 ratturit, kes läbisid 27 ringi, Markus Paas ja Marti Välk kahjuks tulemust kirja ei saanud, sest nendele jõudis liider järgi 17. ringil. Tulemuse sai kirja 32 meest.

Pühapäeval starditi Salmes Audi GP-l. 75 km pikkuse grupisõidu starti oli kogunenud 155 ratturit alates M16 kuni eliidini välja. Ilm oli teist päeva järjest kevadiselt kaunis. Sõit oli väga kiire ja päris karm, nagu võitja Mihkel Räim hiljem võiduintervjuus nentis. Tempo kruviti kõrgeks ja tugevalt komplekteeritud Viikingi klubi hoidis gruppi koos ning kedagi eest ei lastud. Nii tuligi finišisirgele peagrupp, kuhu oli jäänud 87 ratturit. Sõidu võitis Mihkel Räim Viikingist ajaga 1:44:57. Keskmiseks kiiruseks mõõdeti peagrupil 42,88 km/h. Meie poistel, kes peagrupis lõpetasid, finišikoostöö välja ei tulnud ning lõpetati kohtadel: Markus Paas 27., Josten Vaidem 46., Martti Välk 74. ning Kristjan Johanson 76.