.
  • 17. mai 2016

Võistlused Saaremaal

Nädalavahetusel olid ratturid maikuu keskpaigale tavapäraselt Saaremaal, kus laupäeval sõideti Kuressaare tänavasõit ja noorte EMV III etapp kriteeriumis ning pühapäeval Audi GP Ülo Arge rändkarikale.

Tänavasõidus alustasid ilusat päeva M/N12 ratturid, kes läbisid kolm 1,7 km ringi lõpufinišile. Poistest sai meie parimana Henri Valmsen 4. koha ning tüdrukutest Anne Mari Mõttus 2. koha.

N14/16 sõidus läbiti viis ringi ning iga ring oli vahekas. Sellest sõidust võttis maksimumi Kristel Sandra Soonik, kes võitis kõik vahekad ning ka lõpufiniši ning sai käed üleval lõpetada. N14 arvestuses sai Elina Tasane 4. koha, hetkel peale kolmandat etappi asub Kristel Sandra 2. ning Elina 3. kohal.

Kristel võitjana lõpetamas

M14 poisid sõitsid samuti 5 ringi ning meie parim oli Tauri Toom 19. kohaga.

Tauri Toom Kuressaares võistlemas
Tauri võistlushoos

M16 noormehed sõitsid juba 10 ringi ning igal teisel ringil finišeeriti. Toomas Vool kogus 13 punkti ning sai etapilt teise koha ning ütleb siinkohal tänusõnad tõhusa abi eest meeskonnakaaslastele Erki Laanemäele ja Henri Treimuthile. Toomas on peale kolme etappi ka M16 liider.

Meesjuuniorid sõitsid 18 ringi ning Joosep Sankmannil, kes Tallinna ja Keila etapil jäi ülinapilt neljandaks, õnnestus koguda seekord  vaid 1 punkt ning seega pidi ta Kuressaares leppima 9. kohaga. Kiirel rajal, kus stardis oli CFC väga suurte jõududega, ei jäetud heas minekus olevale Joosepile väga suuri võimalusi.

MU ja ME sõidus läbiti juba 24 ringi ning seekord näitas Kristjan Johanson, et Belgias välja löönud sümpaatilise ülekoormuse sümptomid on kadunud ja sõiduvorm hakkab paranema. Südilt sõitis ka Jaanus Tasane. Kristjan kogus vahekates 7 punkti ning sai U23 arvestuses 4. koha ning Jaanus oli 2. punktiga kohe tema järel 5.

Kristjan vahefinišit tegemas

Krsitjan ja Jaanus
Kristjan ja Jaanus

Pühapäeval said ratturid maitsta hoopis teistsugust sõiduilma – oli jahe, sadas vihma ja oli meile üldse must päev.

77 km pikkusel põhisõidul sõitis väga aktiivselt Kristjan Johanson ning ka Jaanus Tasane üritas. Kahjuks kumbki mees ikkagi minekusse ei saanud ning otsustati finiši tegemisel nooremaid kolleege aidata, kuid 7 km enne finišit toimus suur kukkumine, kus meie meestest olid sündmuste keerises kõik 6 sõitjat. Just siis, kui meie poisid hakkasid formeeruma, pani pundi ees keegi poogna, tema järel sõitev kalevlane pääses napilt, kuid Jaanus pani talle sisse ja üle lenksu, edasi järgnes ahelreaktsioon. Kristjan maandus järgmisena asfaldile, edasi pani Joosep temast üle ja nii omakorda tuli tagant mehi hulgi selga. Kõige rohkem saidki kannatada kõige ees olnud U23 mehed, kes tõsteti kiirabiautosse. Teised said siiski oma jalal jätkata ja veereda lõpuni. Jaanusel tuli huult õmmelda ja lõhkised põlved ning sõrmenukid kinni siduda. Kristjan sai kerge peapõrutuse ning hulgi muid põrutusi ja marrastusi üle keha. Toomas sai veidi vähem räsida ning teistel piirdus asi õnneks vaid riiete lõhkumisega.

Looodame siiski Jaanuse ja Kristjani kiiret paranemist, on ju mõlemad kutsutud koondise koosseisu eeloleval pühapäeval toimuvale profisõidule Walesis. Eks lähemad päevad näitavad, kuidas mehed paranevad ja  kas nad saavad reedel lennukisse ronida.

Lühikesel 26 km pikkusel noorte- ja rahvasõidul sai üldjärjestuses 3. koha head minekut näidanud Kristel Sandra Soonik.