.
.
  • 20. veebruar 2011
  • RSS

Viljandi uisunädal 2011

Meil on rõõm välja kuulutada, et 31. jaanuaril 30 osalejaga alanud Uisunädal Viljandi järvel saab jätku 22.–27. veebruaril.

Teisipäev, 22.02 kell 17–19 raja valgustus, uisutamine muusika saatel
 
Kolmapäev, 23.02 kell 17–19 küünlavalgusõhtu: uisutamine küünalde ja tõrvikute valguses
 
Neljapäev, 24.02 kell 12–15 anname panuse projekti “Eesti Terviseradadel ... ümber maailma”
 
Reede, 25.02 kell 17–19 raja valgustus, uisutamine muusika saatel
 
Laupäev, 26.02 kell 12–15 uisukarneval teemal “Minu (muinas)jutukangelane”
 
Pühapäev, 27.02 kell 12–15 uisutamine muusika saatel, kell 15 uisunädala lõpetamine ja auhindade loosimine osalejakaartide omanike vahel
 
Iga päev pakume järvele püstitatud telgis sooja teed ja telgi kõrval on pingid talvesaabaste vahetamiseks uiskude vastu ning vastupidi. Taustamuusika valikul on meid lubanud aidata Viljandi muusikaeluga seotud inimesed. Uisunädalal osalemine on kõigile tasuta. Siiski palume kõigil osalejatel oma nime telgi juures registreerida ja neljapäeval oleme huvitatud ka läbitud ringide arvust, et anda panus üle-eestilisse tervisekilomeetrite rekordüritusse. Kõigile neile, kes tahavad osaleda pühapäevasel auhindade loosimisel ja/või soovivad annetada uisuraja hooldusesse, on meil pakkuda osalejakaardid. Täiskasvanute kaardi hind on 2 € ja lastele (kuni 18 a.) 1 €.
 
Loodame, et ilmataat meie jonnakust lõpuks tähele paneb ja vähemalt tuleval nädalal oma vigurdamise lõpetab. Kõik uisuhuvilised lähemalt ja kaugemalt on Uisunädalale oodatud!
 
Viljandi Rattaklubi eestvedamisel toimusid möödunud talvel Viljandi järvele rajatud uisurajal Mulgi Uisumaraton ja Uisunädal. Maratoniga saime ka sel talvel hakkama, aga Uisunädal on seni juba kolmel korral ära jäänud. Talve alguses võitlesime paksu lumega, mis oma raskusega vee jääle surus ja esialgsest 5-kilomeetrisest ringist oli lõpuks kasutatav vaid 1,5 km. Seegi rajajupp oli uisutatav vaid paaril päeval, nii et ära jäid nii vahetult enne kui ka pärast II Mulgi Uisumaratoni toimuma pidanud Uisunädal. Vahepealsete heitlike ilmaolude tõttu ei olnud rajatud uisuring jaanuari lõpuks enam taastatav ja rajameistrid otsustasid teha järvele kaks eraldiseisvat uisuovaali. Üks neist sai 900 ja teine 350 meetri pikkune. Veebruari alguseks väljakuulutatud uisunädal katkes aga pärast esimest päeva, sest saabunud soojakraadid muutsid lumesegusest veest moodustunud rajakatte väga kiiresti pehmeks.

Kajastus: Facebook . Sportinfo . Sakala

Vali uudis:Tagasiside Close