.
.
  • 03. juuni 2016
  • RSS

Vaudi ja Eesti tuur

Joosep Sankmann startis väga raske profiiliga UCI juunioride National Cup etapil Šveitsis, kus 26.-29. maini sõideti 48. Le tour du Pays de Vaud. Maailmakarika etapi hulka kuuluval velotuuril oli stardis 144 ratturit 25 riigi rahvuskoondisega.

Joosep sõitis 3,7 km pikkusel proloogil välja 122. aja ning teisel päeval toimunud 118 km pikkusel etapil ta ajalimiiti ei mahtunud. Sellel etapi järel oli mängust väljas 3 eesti meest ehk pool koondist. Joosepi sõnul olid tal jalad juba Elva tänavasõidul viletsad ning sama tunne valdas teda ka järgneval Šveitsi tuuril. Raske tuuri võitis Šveitsi koondislane Marc Hirschi, eestlastest jõudsid tuuri lõpuni vaid kaks meest: pärnakas Joan Markus Varik ja tallinlane Kristo Prangel vastavalt 58. ja 83. kohaga.

Joosep tuuri esitlusel
Joosep (paremalt esimene) Vaudi tuuri esitlusel


Samal ajal sõitsid meie kasvandikud Greg Hallop ja Jaanus Tasane Eesti koondise ridades Tour of Estoniat, mis kuulub UCI Europe Touri 2.1 kategooriasse. Gregi ja Jaanuse ülesandeks oli aidata sõitu kontrollida ja vajadusel tööd teha.

Esimene 190 km pikkune etapp Tallinnast Tartusse oli koos piduliku stardiga ligi 200 km pikk, mis mõlemale mehele oli senise karjääri pikim võidusõit. Oma ülesandega said mehed hakkama, kuigi Jaanusel tuli ette ka tehnilisi probleeme ja vahepeal pidi ta hoopis tegelema gruppi tagasi jõudmisega. Grupifinišiga lõppenud etapilt tuli Gregile 72. ja Jaanusele 77. koht. Etapi võitis Gregorz Stepaniak Poola pro cont tiimist CCC. Eestlastest oli Mihkel Räim 2. Cycling Academy, koondislastest sai Karl Patrick Lauk 7. koha.

Laupäeval sõideti teise etapina Tartu linnaringil 144 km pikkune Tartu GP. Jaanusel oli enda sõnul jalad esimesest etapist ikka täiega tinarasked ning tõusud said ligi kahemeetrisele ratturile saatuslikuks seitsmendal ringil, ta jäi grupist maha ja peagi ta ka maha võeti. Gregil läks raskeks viimasel ringil, etapilt 75. koht ja sama koht ka kokkuvõttes.

Tuuri võitiski kokkuvõttes poolakas Gregorz Stepaniak, parima eestlasena sai Mihkel Räim kolmanda ning koondislastest oli parim Karl Patrick Lauk 17. kohaga. 

Greg Eesti tuuril

Jaanus Eesti tuuril 2016
Greg (ülal) ja Jaanus Eesti tuuril koondise värvides. Fotod Tarmo Haud

Vali uudis:Tagasiside Close