.
.
  • 25. juuni 2015

Valgete teede rattaralli

20. juunil sõideti Sangaste ümbruses Valgete teede rattaralli. 79,5 km pikkuse raja kruusalõigud olid jaotatud kuude sektorisse, millest pikim oli 9,1 km ja lühim 1,5 km kogupikkusega 33,7 km.

Võidusõit oli väga sündmusterohke. Alustati aktiivselt ja kohe esimesel kruusakal kruviti tempo nii ülesse, et mehi hakkas pudenema. Põhiline selektsioon tehti ära Lüllemäe vahefinišile eelneval osal, kus rada oli tõusuderohke ja kurviline. Ette moodustus 15-liikmeline liidergrupp, kus olid sees ka Josten Vaidem ja Kristjan Johanson.

Peale 4. sektorit, kui sõidetud oli üle 40 kilomeetri, said liidergrupist minema neli venda. Veidi hiljem üritas sinna järgi minna Josten koos Halmega. Soomlasel see õnnestus, kuid Josten vajus tagasi peagruppi, mis vahepeal oli suurenenud 25-meheliseks, kui kaks gruppi kokku jooksid.

10 km enne finišit oli ette jäänud 4 meest ning neid jälitamas peagruppp, kus endiselt sees Kristjan ja Josten.

Põneva ja kiire võidusõidu võitis Silver Mäoma TÜASK läbides 79,5 km ajaga 1.52.08, mis teeb sellisel raskel rajal väga korralikuks keskmiseks kiiruseks 42,5 km/h.

21-meheline peagrupp tuli 27 sekundit võitjast hiljem. Kristjan sai 13. koha (juunioride 2.), Josten lõpetas 18., Greg Hallop tuli ribadeks läinud sõidus finišisse 35., Joosep Sankmann 65. (M16 arvestuses 3.), põlvevalu kurtnud Georg Peeter Paldra lõpetas 73. kohal. 128 startinust mahtus ajalimiiti 74 ratturit.

23,2 km pikkusel lühikesel sõidul oli sees üks ligi 6 km pikkune kruusalõik. Ette moodustus 13-liikmeline liidergrupp. Kruusalõigu keskel, 7 km enne lõppu pani grupist ajama Erki Laanemäe, kes ka soolosõitu tehes sõidu võitis. 3. koha sai 16 sekundit hiljem tulnud peagrupis Henri Treimuth ning 10. lõpetas Toomas Vool.