.
.
  • 25. juuni 2014
  • RSS

Valgete teede rattaralli

Eesti kõige omanäolisemal maanteevõistlusel kulgeb 79,5 km pikkusest distantsist tervelt 33,7 km erineva iseloomuga kruusateedel Sangaste ümbruses. Vihm oli kruusateed kõvaks, kuid auguliseks muutnud, aga tolmu seetõttu polnud.

Sõit algas kiirelt ja kohe tõmbas Pelotoni sats hoo üles. Oma tahtmise panid nad maksma peale vahefinišit 30. kilomeetril, kui algas 8,2 km pikkune kruusalõik. Grupp tõmmati sellel 4. kruusalõigu algul täiesti ribadeks, ette moodustus paarikümnemeheline liidergrupp, kus meilt sees Josten Vaidem ja Kristjan Johanson. Asfaldile jõudes jäi sealt maha Kristjan, ette jäi 18 meest, järgnes kaheksane grupp, kuhu langes Kristjan edasi järgnes suur grupp, kus Greg ja Jaanus.

60. kilomeetriks oli endiselt ees 18-liikmeline liidergrupp, kus Peloton suurte jõududega  tempot tegi ja vahet suurendas. Väike grupp neelati selleks hetkeks alla ja moodustus 40-meheline peagrupp.

Sõidu võitis viimasel kruusalõigul 5 km enne lõppu rünnanud Alo Jakin läbides 79,5 km ajaga 1h 51`17“, mis teeb kruusasel sõidul keskmiseks kiiruseks 42,864 km/h,  ülejäänud seltskond atrõõvist tuli Jakinist 13 sekundit hiljem; Josten finiseeris üheksandana.

Peagrupiga tulid Jaanus Tasane 22., Greg  44. ja Kristjan 54. kohal, Reio Toom tuli finišisse 80.-na.

Poiste muljed sõidust.

Josten: „Tunne oli täitsa OK, olin minekus. Lõpukilomeetritel proovisid kõik, literdamine käis, ise panin ka mitu korda, aga ei õnnestunud ning 300 m peal pandi mulle nagu öeldakse posti, lõpukohaga rahule ei saa jääda.“

Kristjan: „Olin õiges minekus sees, aga siplesin seal suurte raskustega ja jäin lõpuks maha, ootasin tagant mehi järgi ja lõpuks tuli suur grupp ka järele. Mõtlesin, et olen täna jube vilets, aga finišis selgus, et tagajooks oli pidurite vahele kinni löönud ning esijooksul ka kodar lahti logisenud ja käis ka vastu, sain jõhkra jõutrenni.“

Lühikesel  46,1 km pikkusel sõidul sai Henri Treimuth tubli 9. koha ja vanuseklassis 4. koha. Sellel võistlusel jagus kruusalõike 14,6 km pikkuselt.

Vali uudis:Tagasiside Close