.
.
  • 18. juuli 2014

Urumarja velotuur

14.-16. juulil sõideti Pärnumaal noorte 26. Urumarja velotuur. Startis kaheteistkümne klubi 101 ratturit 23 võistkonnaga.

Erki Laanemäe lõpetas tuuri III kohaga ja Toomas Vool oli kokkuvõttes 5., VRK I sai võistkondade arvestuses II koha.

Avapäeval sõideti Sindi linnas 4 km pikkune proloog. Erki sõitis välja päeva 5. aja 6:28. Toomas kaotas võistkonnakaaslasele 5 sekundit ja sai 7. koha. Kristel Sandra Soonik lõpetas tulemusega 6:44, mis andis 14. koha ja N14 arvestuses asus tuuri juhtima. VRK I võistkond tõusis 2. kohale.

Teisel päeval oli hommikuse etapina kavas pööratud alade järjekorraga triatlon Jõulumäe spordikeskuses, kus tuli läbida 50 m ujumist, 1 km jooksu ja 10 km rattasõitu.

Jällegi oli heas hoos Erki, kes sai etapilt III koha. Olgu öeldud, et noormees sai ujumises 2. ja rattas 3. aja. Ülinapilt, 2 sekundiga jäi Erkile kokkuvõttes triatlonis alla Toomas, kes sai alavõidu ujumises ja lõpetas triatloni kokkuvõttes 4. kohaga. Võistkonnale tõi etapilt kolmanda jala punktid Ilona Tasane, kes triatloni lõpetas parima N14 tüdrukuna 15. kohal.

Kokkuvõttes tõusis Erki 3. kohale, Toomas 4., Henri Treimuth 15. ja  Ilona asus juhtima N14 arvestuses tõustes 17. kohale ning tõugates tütarlaste arvestuses 2. kohale Kristeli, kes langes 22. kohale. VRK II jätkas 2. kohal.

Samal õhtul sõideti Jõulumäe rollerirajal 21 km pikkune grupisõit. Kohe said teistelt eest 5 ratturit, kelle hulgas ka Erki. Edasi tuli seitsmene grupp Toomasega. Järgmises grupis olid Kristel ja Henri, teised meie ratturid tulid tagapool.

Finišisse tuiskaski juhtviisik koos. Erki sai mäe otsas etapilt 5. koha ja jätkas tuuril 3. kohaga. Toomas võitis teise grupi finiši ja lõpetas etapi 6. kohaga, aga kokkuvõttes langes 5. kohale. Tubli 19. kohaga raskel etapil võttis N14 liidrikoha uuesti enda valdusesse Kristel Sandra, tõustes ka peale etappi 19. kohale. Henri langes koha võrra ja jätkas tuuri 17. kohal. VRK I hoidis endiselt 2. kohta.

Viimase etapina sõideti Sindi-Jõesuu-Tori-Sindi ringil  37 km pikkune grupisõit. Võistlus algas väga närviliselt, kohe esimesel kilomeetril toimus suur kukkumine. Kes sellest pääses, see ka ees oli. Meil jäid kukkumisse või selle taha kinni 5 raturit, kõige rohkem oli sõlmes Kristeli ratas. Sinna ka tema tuurivõit N14 arvestuses läks, sest esimesse gruppi ta enam järgi ei saanud, kuigi sõitis etapi jooksul mitmest grupist läbi ja finišeeris teises grupis.

Peale matsu toimunud segaduses moodustus ette 42-liikmeline peagrupp, kus olid sees Erki, Toomas ja Henri.

14. kilomeetril toimunud vahefinišis sai Erki 3. koha. Finišisse tuligi see grupp koos, Toomas tõmbas Erki ilusti pundi ette ja vedas 400 m peale välja, kuid Erki nii terav enam polnud ja sai etapilt 5. koha,Toomas 15. ja Henri 26. koha. Marulist jälitust teinud Kristel lõpetas etapi 45-na.

Tuuri kokkuvõttes sai Erki III koha ning aktiivsustabelis 4. koha. Toomasele tuurilt kõrge 5. koht ning aktiivsusarvestuses 6. koht. Henri lõpetas tuuri 17. kohaga, Kristel 34., Ilona 45. Kõik eelpoolnimetatud said võistkondliku II koha VRK I koosseisus.

Alex Tund lõpetas tuuri 50., Ukku Habakukk 57., ning pesamuna Elina Tasane 77. kohaga. Võistkondlikult said nemad VRK II koosseisus 14. koha.