.
  • 11. juuli 2013

Urumarja velotuur

8.-10. juulini sõideti 25. Urumarja velotuur. Tuuri alustas 104 noort jalgratturit 12 spordiklubist 23 võistkonnaga üle kogu Eesti. Meilt olid stardis 2 võistkonda 10 ratturiga.

Korraldajad olid juubelituuri suutnud võistlejatele veelgi huvitavamaks muuta, tehes võistlusrajal uuendusi.

Tuur algas 4 km pikkuse proloogiga, kus meie parimana sõitis 13. kohale Joosep Sankmann, saades ajaks 6:46,00 ja keskmiseks kiiruseks 35,46 km/h, kaotust võitjale kogunes 37.sekundit. Erki Laanemäe sai 33., Joosep Lossmann 49., Toomas Vool 51., Kristel Soonik 56., Ilona Tasane 62., Henri Treimuth 64., Ramon Villem 95., Alex Kavak 99. ja Ukku Habakukk 100. koha. VRK I sai 10. ja VRK II 18. koha.

II päeva hommikul starditi eraldistardist triatlonile distantsidega 50 m ujumist, 1 km jooksu ja 9,8 km rattasõitu. Triatlonilt sai Joosep Sankmann 10. koha, tõustes sellega kokkuvõttes 9. kohale, Erki sai 26., Joosep Lossmann 27., Ilona 28., Henri 41., Toomas 45., Kristel 65., Ramon 92., Alex 93. ja Ukku 96. koha. VRK I tõusis 6. ja VRK II 17. kohale.

II päeva õhtul sõideti grupisõit Jõulumäe 3,6 km pikkusel rollerirajal. 52. kohast alates I ehk nõrgemas sõidus ja 1.-51. koht tugevamas ehk II sõidus. Meilt pääses tugevamasse sõitu 6 ratturit. Selles eraldus teistest esimesel ringil 10 ratturit, kelle hulgas ka Joosep Sankmann. Nii läbiti kogu 21. km pikkune distants ehk 6 ringi. Joosepi finiš ebaõnnestus, sest ta lasi ennast viimasel ringil korra rajalt välja nügida ning tuli leppida 10. kohaga. Erki sai 34., Toomas 38., Henri 39., Joosep Lossmann 49., Kristel 58., Ilona 70., Ramon 89., Alex 95., ja Ukku 100. koha.

Kokkuvõttes tõusis Joosep Sankmann 8. kohale, VRK I jätkas 6. ning VRK II langes 19. kohale.

III päeval sõideti tuuri pikim 36 km pikkune etapp. Kohe distantsi alguses venis võistlejate rivi pikaks ning ette moodustus 50-liikmeline peagrupp, meil sees 7 ratturit. Siis toimus väike kukkumine, mille tõttu jäid peagrupist maha Toomas ja Ilona. 13. km toimunud vahefiniši järel läks peagrupp pooleks ja ette moodustus 32-liikmeline peagrupp, kuhu meilt ainsana jäi Joosep Sankmann ning teises grupis jätkasid Kristel, Henri, Joosep Lossmann ja Erki. Grupifinišis sai vaid 25. koha halba enesetunnet kurtnud Joosep Sankmann, Erki sai 37., Henri 40., Lossmann 43., Kristel 57., Ilona 68., Toomas72., Ramon 87., Alex 88., ja Ukku 90. koha. VRK II langes 7. kohale ja VRK II tõusis 17. kohale.

Tuuri võitis Karel Georg Nõmm, kes tegi konkurentidega põhilise vahe sisse triatlonis. Joosep Sankmann sai kokkuvõttes tuuril 8. koha, kaotust võitjale kogunes 2`50“, Erki Laanemäe tuli 32., Joosep Lossmann 41., Henri Treimuth 42., Toomas Vool 50., Kristel Sandra Soonik 55., Ilona Tasane 56., Ramon Villem 86., Alex Kavak 87., ja Ukku Habakukk 90. kohale. VRK I sai 7. ja VRK II 17. koha.