.
  • 17. juuli 2012

Urumarja velotuur

24. Urumarja velotuurile oli osalema tulnud 12 noortetööga tegelevat klubi. 108 ratturit jaotusid 24 võistkonnaks. Meilt oli väljas kaks võistkonda. VRK I kuulusid Kärolin ja Reelika Varblane, Joosep Sankmann, Joosep Lossmann. VRK II võistkonnas sõitsid Mait Makejev, Erki Laanemäe, Henri Treimuth ning Ilona Tasane.

Esimesel päeval Sindis toimunud 4 km pikkusel proloogil sai Kärolin ajaks 6.53,05, mis N16 konkurentsis andis 4. koha ja üldjärjestuses 19. koha. Reelika kaotas Kärolinile 3 sekundit ja sai protokolli 22. koha, mis tõstis ta N14 tüdrukute liidriks. Omakorda jäi sekundiga Reelikale alla Joosep Sankmann ja sai proloogil 24. koha. 67. lõpetas Erki Laanemäe, 83. oli Joosep Lossmann, kohe tema järel 84. aja sai Mait Makejev. 96. lõpetas proloogi Ilona Tasane ning Henri Treimuthile pandi protokolli viimase mehe aeg, millele liideti karistusena 1 lisaminut raja mittekorrektse läbimise eest. Võistkondlikult platseerus VRK I proloogil 8. ja VRK II 20. kohale.

I etapina oli kavas triatlon, mis läbiti eraldistardist minutiliste intervallidega. Ujuda tuli 100 m, rattaga sõideti 10 km ja jooksumaa pikkuseks oli 1 km. Kärolin sai meie parimana sellel etapil 12. koha, mis tõstis ta üldjärjestuses 13. ning 4-sekundilise eduga põhikonkurendi Kelly Kalmu ette N16 neidude liidriks. Reelika sai triatlonis 21. koha ning tõusis üldjärjestuses 20. kohale ning kindlustas veelgi N14 tüdrukute liidrikohta. Ujumises saadud 2. aeg andis Reelikale aktiivsustabelisse 2 punkti, Joosep Sankmann sai triatlonil 25. koha ning jätkas tuuri 24. kohaga, 2. võistkonna parim triatlonis oli Henri 51. kohaga. Võistkondlikult tõusis VRK I 6. ja VRK II 17. kohale.

Sama päeva õhtul oli kavas 21 km pikkune grupisõit Jõulumäe rollerirajal ja põhimõttel, et protokollis esimesed 54 sõidavad tugevamas sõidus ja tagumine pool nõrgemas sõidus, et tagada võistluste ohutus kitsal ja kurvilisel ringil. Meilt pääsesid tugevamasse sõitu kõik I võistkonna liikmed ja ülejäänud sõitsid 2. sõidus. Tugevamas sõidus said eest 20 ratturit, kes seda rivi ka vahelduva eduga lammutada üritasid. Meilt olid sees Kärolin ja Joosep Sankmann, finiširingile mindi siiski kahekümnekesi koos ja vahed tekitati viimase ringiga. Kärolin lõpetas 13. kohaga ja Joosep 15. kohaga. Reelikal etapp ebaõnnestus saades Jõulumäel 27. koha. II võistkonna parim oli etapil Mait saades grupisõidus 69. koha. Üldkokkuvõttes jätkas Kärolin 13. kohaga ja N16 liidrina, Joosep Sankmann tõusis 17. kohale ja Reelika langes 27. kohale, kuid säilitas N14 tüdrukute liidrikoha. II võistkonna parimana jätkas Erki Laanemäe 65. kohal, võistkondlikult langes VRK I 7. ja VRK II 19. kohale.

Kolmandal päeval oli kavas tuuri pikim 27 km etapp marsruudil Sindi–Tori–Urumarja–Sindi, mis meile oli väga musta stsenaariumiga. Kohe stardist tõmmati võistlejaterivi pikaks ja tekkis palju grupikesi. Meie kolm parimat olid ilusasti esimeses grupis, kui peale vahekat umbes 7. kilomeetril toimus peagrupi peas suurem kukkumine, milles osalesid meilt Joosep Sankmann, Kärolin ja Reelika. Joosepil vahetasime esijooksu ja katkise käigulingi tõttu tuli ülejäänud sõit jätkata max ülekandega, kuid tagant tulnud teise gruppi ta siiski sai sisse. Kärolin sai pärast toibumist jätkata, kuid kukkumine oli tal organismi siiski nii segi löönud, et poodiumi eest ta enam võidelda ei suutnud. Reelika võeti kiirabi auto peale ja tema jaoks oli tuur lõppenud. Etapil sai Joosep Sankmann 28. koha, Erki 38. ja Henri 47. koha. Kukkumisest räsitud Kärolin tuli finišisse 64. kohaga. Finišis peale esmaabi andmist sõidutasime tüdrukud Pärnu haiglasse kontrolli, kus Kärolinil õmmeldi küünarnukki ja tohterdati puusa, Reelikal tuli õmmelda sõrmenukki ja ravida põlve põrutust ning kuna ta oli loiu olekuga, jäeti kaheks päevaks haiglasse jälgimisele, enne kui koju lubati.

Kokkuvõttes sai Joosep Sankmann tuuril 17. koha, Kärolin langes 24. ning N16 4., Erki Laanemäe tõusis 58. kohale, Henri Treimuth sai 65. koha, Joosep Lossmann lõpetas 72., Mait Makejev tema järel 73. ning Ilona Tasane 86. VRK I langes 9. kohale ning VRK II tõusis 17. kohale.