.
.
  • 26. aprill 2017

Ülenurme rattaralli ja Alutaguse rattamaraton

22. aprillil peetud Ülenurme rattapäeval oli ilm, mida on raske unustada ehk lähiajaloost sellist sõiduilma ei mäletagi – vihm, rahe, lumi, 0ºC, rajutuul – need sõnad iseloomustavad laupäevast võistluspäeva. Näiteks Joosep Sankmann pidi oma 60 kg kehakaaluga rajule küljetuulele alla vanduma, sest see puhus ta sõna otseses mõttes kraavi.

Kuni 14-aastased sõitsid 4 x 2 km ringil tulevikulootuste tänavasõidul ning M/N16 41 km pikkusel händikäp-sõidul. 97 km pikkusel põhisõidul sõitsid juuniorid ja mehed.

M14 sõidu võitis kõva sprindi teinud Tony Tamm ja napilt jäi neljandaks Johannes Tiirats.

N14 tütarlapsed said sõidust kolmikvõidu, võitis väga head sprinti näidanud Kirke Reier, teisena tuli Anne Mari Mõttus ning kolmandana Elina Tasane.

Neidude kolmikvõit Ülenurmel

M12 võidu võttis kindlalt Henri Valmsen.

41 km pikkusel händikäp-sõidul said eest seitse meest, jooksikute hulka kuulusid  ka Toomas Vool ja Henri Treimuth. Kuna Toomas oli nädal aega viirusega võidelnud, oli tema seekord lõpu tegemisel Henrile abiks. Kahjuks päris õnnestunud see lahtivedamine polnud ning Henri pidi leppima kolmanda kohaga, Toomas ise oli kuues.

N16 neidudest jäi poodiumilt seekord välja Kristel Sandra Soonik, kes tehnilise ebaõnne tõttu pidi leppima 4. kohaga. Händikäpi stardis oli 87 ratturit.

97 km pikkusele põhisõidule tuli karmide olude tõttu starti vaid 59 ratturit. Joosep Sankmanni sõit ebaõnnestus. Esimesel ringil sai eest 14 venda ning Joosep liikus teises kümneses grupis, kust tuli juunioride teine koht. Kahjuks puhus rajutuul meie noormehe teisel ringil (sõideti 3 ringi) küljeka lõigul korra kraaviperve ja nii ta sealt grupist maha jäi ning lõpetas 26. ja juunioridest 5. kohal.

Järgmisel päeval sõitsid noored teise Eesti otsa, et startida Boschi maastikurattasarja I etapil Alutaguse rattamaratonil, kus oli juba märksa paremad ilmaolud, kuid sõidu tegi raskeks väga porine rada, kuid samas on see ju maastikusõidule kohane. Paljud rattad vajavad peale võistlust tõsist hooldust ja osad ka remonti.

Rajalõikudel olnud lume tõttu olid korraldajad sunnitud distantse veidi lühendama, mis varakevadist aega arvestades ei olnud üldse paha mõte (tulevikus võikski esimene etapp teistest veidi lühem olla).

Põhisõidus liikusid alguses esikuue piirimail Joosep Sankmann ja Henri Treimuth, kuid vajusid sõidu edenedes siiski veidi tahapoole ja Joosep lõpetas sõidu 13. ning Henri 17. kohal, mis andis talle M16 klassi võidu, Erki Laanemäe lõpetas 44. kohal, mis andis võistkondlikus arvestuses etapil kokku teise koha.

Noorte hulgas lõpetas neljandana Johannes Tiirats, mis M14 arvestuses andis kolmanda tulemuse. Ebaõnne pidi maitsma Tony Tamm, kes hilisema võitja Madis Mihkelsiga oli sõidu käigus kahekesi eest ära, kuid tehniline probleem jättis noormehe raja äärde.

M12 arvestuses oli teist päeva järjest võidukas Henri Valmsen ning kolmanda koha sai Markus Järvsoo, N14 klassis sai kolmanda koha Elina Tasane ning N16 klassi teise koha Kristel Sandra Soonik.