• 25. aprill 2016

Ülenurme rattapäev

23. aprillil peeti Ülenurmes rattapäev, kus said üksteiselt mõõtu võtta kõige pisemad ratturid kuni eliidini välja. Päev algas minirallidega, seejärel sõideti tulevikulootuste tänavasõitu, edasi tuli händikäp sõit ning seejärel põhisõit.

Minirallil kuni kümneaastastele saavutas kolmanda koha Mairo Mikk.

Tulevikulootuste tänavasõidus sõitsid M/N12 ja M/N14 ratturid üheskoos ning kolm korda tuli läbida 3 km pikkust ringi. N14 tüdrukutest lõpetas Elina Tasane II ning sama vanade poiste hulgas sai 11. koha Tauri Toom. M12 tüdrukutest saavutas võidu Anne Mari Mõttus ning M12 poistest lõpetas 4. kohaga Henri Valmsen.

39 km pikkusel händikäp sõidul said M/N 16 ratturid stardist teiste ees minutilise edumaa. Pikalt oli koos mõne kaaslasega grupist jooksus Toomas Vool, kuid minut hiljem startinud mehed püüdsid siiski grupi kinni, ka jooksikud saadi kätte ning võitja selgus siiski paarikümnelises grupifinišis. Napilt jäi neljandaks Toomas Vool, kes oma sõnul oli jooksikutega ees olles endast niipalju ära kulutanud, et lõpuks enam vajalikku teravust ei jagunud. Üldjärjestuses 35. finišeerinud Kristel Sandra Soonik sai N16 arvestuses II koha. Händikäp sõidu võitis Sten Lehemets Viko-st, kokku oli stardis sellel sõidul ligi 150 ratturit.

97 km pikkusel põhisõidul, kus startisid ainult EJL-i litsentsi omavad ratturid alates juunioride klassist, osales ligi 100 ratturit. Kohe sõidu algul toimus suur kukkumine ning tekkinud segadust kasutasid ära kolm meest. Vahe peagrupiga saadi kuni pooleteisele minutile, kuid teisel ringil tõstis peagrupp tempot ning vahe hakkas vähenema. Ühel tõusul vajutati gaas põhja ning peagrupp läks ribadeks, ette moodustus 14-meheline grupp, kes jooksikutega jõudsalt vahet vähendama hakkas ning peagi nad kinni püüdis. Moodustus 17-liikmeline juhtgrupp. Meilt sai sinna Jaanus Tasane; Joosep Sankmann jätkas peagrupis.

Jaanuse sõnul  pidi ta jooksikute hulka jõudmiseks seekord hullult vaeva nägema, sest magas õige momendi veidi maha, aga järgi ta siiski sai. Teise ringi lõpus läks ilm rajuks, kõigepealt tõusis tuul, siis tuli vihma ja lõpuks rahet ning temperatuur langes. Nii pandi kohati ikka väga hulludes tingimustes, aga kui sõita jäi 10 km, tuli päike välja ja läks jälle lõbusamaks.

Jooksikutel jagus üksmeelt kuni sõita jäi 3 km, siis hakati ründama ja grupist hakkas mehi vaikselt maha jääma. Finišikurvi tuli Jaanus heal positsioonil, aga nagu mees ise kommenteeris: „tuulest välja tulla ei jõudnud enam, lihtsalt inisesin.“ Aga siiski Jaanuselt väga hea esitus ja 7. koht ning 60 € auhinnaraha korvas mehele küllaldaselt karmi võidusõidu katsumused. Külmunud Joosep tuli 30-liikmelise peagrupi peas ning sai 24. ning juunioride 5. koha.

Ülenurme-Haaslava rattaralli võitis Viikingi rattur Karl Patrick Lauk, kes sõidab sellest hooajast Prantsuse amatöörtiimis Pro Immo. Võitja ajaks märgiti protokolli peale 97 km läbimist 2:20:56.