.
.
  • 14. jaanuar 2013
  • RSS

Uisunädal

Viljandi järvel toimub neljandat talve uisunädal, mille atraktiivsemad ettevõtmised on küünlavalgusõhtu, karneval ja uisumaraton.

Viljandi rattaklubi on järvele valmistanud 3,6 kilomeetri pikkuse uisuringi, mis on uisutajate kinnitusel väga heas korras. Jääd on korduvalt freesitud ja kastetud selleks, et seal ei oleks uisutajatele ohtlikke auke või pragusid.

Lisaks on uisutajatel võimalik kasutada ligi kolme kilomeetri pikkust rada, mis viib Viljandi rannast aerutajate baasi juurde. Sellel lõigul on jää aga freesimata ja kastmata.

Reedel, 18. jaanuaril kell 17 on järvel kavas küünlavalgusõhtu ning süütamist ootavad kõik küünlad, mis on jõuludest ja aastavahetusest üle jäänud.

Laupäeval, 19. jaanuaril kell 12–15 on uisurajal karneval, mille teema on «Kontrastid jäisel järvel». Korraldajad ootavad sel päeval uisutajaid järvele võimalikult kirevates kostüümides.

Uisunädala kulminatsioon on pühapäeval, 20. jaanuaril, kui kell 12 antakse start neljandale Mulgi uisumaratonile, mille põhisõit on tänavu 30 kilomeetri pikkune. Lisaks saab kaasa teha 10 kilomeetri pikkusel rahvasõidul või matkal, mille pikkuse otsustab iga osaleja ise. Lisateavet uisumaratoni kohta saab siit.

Uisurada on avatud ööpäev läbi ning kella 17–20 vahel valgustab rada pro¸ektor. Ainus tasuline üritus on pühapäevane uisumaraton, kõik ülejäänud uisunädala ettevõtmised on osalejatele tasuta.

Järvel olevad uisurajad kaardil


Vaata Uisurada 2013 suuremalt

Kel uisud puuduvad, saab need laenutada järve lähedal asuvast Aasa külalistemajast. 

Vali uudis:Tagasiside Close