.
.
  • 20. juuni 2014
  • RSS

TTP Noortetuur

16.-17. juunil startis meie rattakooli järelkasv TTP Noortetuuril Pirital.

Selle velotuuri sihtgrupp on kuni 12-aastased lapsed, kuid võistlus on jõukohane ka 9-10-aastastele tublimatele jalgratturitele. Kõik etapid peetakse Pirita velotrekil, rattateedel ning suusaradadel – igati turvaline võistlus noorele ratturile.

Starti oli tulnud 74 ratturit 16 võistkonnast.Viljandi rattaklubi oli esindatud kahe võistkonnaga:

VRK I – Kusti Reier, Elina Tasane, Tauri Toom, Martin Oks, Kirke Reier (kõik M/N12);

VRK II – Stefan Johanson M10, Anne Mari Mõttus N10, Jarno Randpere M12, Henri Valmsen M10.

Proloogiks Pirita velotrekil üks ring paigaltstardist (333 m). Meie kiireim proloogil oli Kusti Reier 35,28 sekundiga.

Õhtupoolikul sõideti 25 km pikkune grupisõit Lellepi pargi rattateel, võistlejad olid jaotatud proloogi põhjal kahte gruppi. Meie noored ratturid olid kõik peale Kusti paigutatud nn nõrgemasse ehk teise sõitu, mis aga osutus kiiremaks, kuna sõideti lausa kolm minutit kiiremini kui tugevam sõit ja see lõi tuuril liidrite osas kaardid täiesti segi. Meie parim oli etapil Elina Tasane 31. kohaga.

Teise päeva hommikul sõideti raske, kuid meie lastele väga meeldinud 2,9 km pikkune eraldistardist mäkketõusu võistlus Maarjamäe nõlvadel. Meie noortest ronis kõige nobedamini Kusti Reier, kes sai etapil 24. koha ajaga 6:59.

Viimase etapina oli pärastlõunal kavas 1,9 km pikkune krossijooks Pirita suusaradadel gunderseni meetodil ning lõplik paremus selguski jooksu finišis, ehk kes millise kohaga jooksult saabus, selle koha ka kokkuvõttes sai.

Meie kiireim jooksja oli Elina Tasane, kes läbis distantsi 11. ajaga 9:31. Kokkuvõttes saabus ta finišisse 27. kohal, mis oli ka tuuri kokkuvõttes meie parim lõpukoht. 42. lõpetas tuuri Kirke Reier, 44.Tauri Toom, 46. Anne Mari Mõttus, 48. Kusti Reier, 49. Martin Oks, 56. Stefan Johanson, 57. Jarno Randpere ja 59. meie noorim Henri Valmsen.

Võistkondlikult sai tuuril VRK I 9. koha ja VRK II võistkond 14. koha.

VRK võistlejad noortetuuril 2014

Fotol on VRK võistlejad.

Vali uudis:Tagasiside Close