.
.
  • 25. oktoober 2016
  • RSS

Tsüklokrossi karikasarja VI etapp

Raplamaal Valgu mõisapargis sõideti Soudali karikasarja VI ehk viimane etapp. Kristjan Johanson jagas kokkuvõttes sarja võitu U23 klassis.

Valgu on selline koht eestimaal kuhu meie varem polnud sattunud, ning ilma GPS-ita oleks raskusi koha leidmisega tekkinud. Võistlus oli väga hästi korraldatud. Rada oli väga kiire ja meenutas nädalatagust Tartu rada väga pikkade sirgetega.

Päeva põhisõidus eliidile ja U23 ratturitele oli meil joonele tulnud vaid Kristjan Johanson. Teised U23 poisid nautisid juba puhkust. Kuna Kristjan oli U23-s sarja liider, pidi ta veel korra joonele tulema ja piisanud oleks etapilt U23 teisest kohast.

Sõita oli üheksa 2,5 km pikkust ringi. Stardist sai viljandlane hästi minema ning pidas kaks ringi vastu liidrite tempos, kus Rein Taaramäe väga valusalt sikutas, kuid siis tuli ikkagi tempos järgi anda, sest vormikõvera langus ei lubanud sellise põhjagaasiga pikalt panna. Edasi oli vaja lihtsalt selles seisus lõpuni tulla, et sari võita, kuid Viko mees Kivistik ei andnud ka järgi ja sai Kristjani viiendal ringil kätte ning nii pandigi lõpuni koos. Kristjan üritas küll lõpuringidel temast vabaneda, kuid ikka tuli vändralane järgi. Viimasel ringil raja tehnilisemal lõigul panid mehed veel finišivõitluses kokku ja kukkusid. Selle tulemusel purunes Kristjani esijooksul kodar ning tuli lõpuosas mitu lõiku joosta ja U23 kolmanda kohaga leppida. See tähendas etapi võitnud Kiskoneniga sarja kokkuvõttes sama punktisummat. Etapi võite oli meestel võrdselt, samuti ka teisi ja kolmandaid kohti ning juhend sealt edasi punktiarvestust ei reguleerinud. Korraldajad pidasid pikalt aru ja lõpuks otsustasid sarja võidu kahasse anda. Seega võitis Soudal Eesti CX karikasarja U23 meestest Kristjan Johanson ja Siim Kiskonen KJK-st, kolmas oli Gert Kivistik Vikost.

Kristjan etapist ja sarjast: „Valgus mul enam minekut polnud, nagu ka Tartus. Kõik padrunid said otsa eestikatel Nõmmel, mille eel ja ajal põetud viirus viimaseks kaheks etapiks vormi viisid. Aga meistrisärgi võitsin ja samuti olen rahul ka sarja võitmise üle. Kuigi see läks kahasse, tegid korraldajad kujunenud olukorras mõistliku otsuse. Nüüd saan puhkama, mida tegelikult juba mõnda aega ootasin.“

Valgu sõidu võitis Martin Loo ning eliidi arvestuses võitis karikasarja kõik etapid head minekut näidanud Caspar Austa.

Meesjuunioride sõidus tegi ägeda võistluse Joosep Sankmann, kes kogu sõidu survestas liiderpositsioonil sõitnud Kristo Prangelit. Kõik ringid 50-meetrise vahega sõitnud Joosep sundis CFC kasvandiku Prangeli viimase ringi lõpuosas tekkinud pinge tagajärjel eksima ja kukkuma. Joosep kasutas võimaluse kohe ära ja vormistas etapivõidu ning sellega õnnestus ka sarja võit meesjuunioridest endale saada.
Joosep: „Jäin väga rahule, kuigi kaks viimast etappi mind ei soosinud oma kiire loomu poolest ning Vändras tuli ratast vahetada, sain viimasel etapil ka etapivõidu, mis mulle ka sarja võidu tõi. Minek on veel päris hea, nüüd nädalane laager Käärikul ja diivanisõit Otepääl. Seejärel puhkama.“ 

M16 sõidus liikusid teistel eest kaks noormeest ning neid jälitavas nelikus sõitsid Henri Treimuth ja Toomas Vool ja nii terve sõit. Finišis kolmandale kohale oli teravam Toomas, Henri lõpetas neljandana. Sarja kokkuvõttes olid kohad aga vastupidised. Erki Laanemäe lõpetas sarja 8. kohaga.

N16 sõidus sai etapivõidu Kristel Sandra Soonik, aga sarja kokkuvõttes tuli Kätlin Kuke järel leppida teise kohaga.

M14 klassis oli Valgus meie kiirem Marko Martti Mõttus 13. kohaga ning kokkuvõttes sai sarjas Marko 10. koha, Paul Mikk 15., Tauri Toom 19., Tony Tamm 25., Johannes Tiirats 28. ja Marek Vainola 42. koha

N14 konkurentsis sai Valgus 2. koha Elina Tasane ning sama koha sai ta ka kokkuvõttes; Kirke Reier lõpetas etapi 3. ning sarja 4. kohaga.

M12 poistest oli Raplamaa etapil meie kiirem Henri Valmsen, kes kokkuvõttes sai  5., Stefan Johanson 8., Richard Root 12., Robin Pabunen 22. ja Remo Sauks 30. koha

N12 tüdrukutest lõpetas etapi ja ka sarja 4. kohaga Anne Mari Mõttus.

Vaata fotovalikut galeriis.

Võidukad klubilised

Vali uudis:Tagasiside Close