.
.
  • 10. oktoober 2016

Tsüklokrossi karikasarja III etapp

Vändras peetud Soudal Eesti CX Karikasarja 3. etapi võitis Martin Loo (HWX), kes edestas Caspar Austat (TÜSK) 50 sekundiga ja Kristjan Johansoni 1.07-ga. Vändrast sirgunud rattaproff Rein Taaramäe (Katjusha) lõpetas kuuendana, tõugates viimastel ringidel Josten Vaidemi seitsmendaks.

Vändra rada oli väga kiire ja päeva põhisõidus meeste eliidile, kus tuli sõita 13 ringi, algas ka pidev vihmasadu, mis lisas vürtsi libedusega. Kohe avaringil sai eest viisik, kuhu meilt kuulus Kristjan, lisaks sõidu favoriit Loo, Austa ning kaks kohalikku sõitjat Kivistik ja Vendelin. Josten sõitis liidrite ja jälitajate grupi vahel kuuendana.

Liiderviisik suurendas jälitajate ees pidevalt vahet kuni neljanda ringini ning Vaidem jätkas vapralt üksi liidrite järel 10–15-sekundilise vahega. Viiendal ringil ründas Loo, Kristjan läks järgi, kuid maailmaklassi maastikumehe tempo oli noorele viljandlasele liiga valus ning paar ringi hiljem oli Loo lahti rebinud jälitava neliku eest. Jostenil omakorda hakkas vahe kärisema nelikuga, seejärel pani kaheksandal ringil nelikust minema Kristjan ja pool ringi hiljem liitus temaga Austa, kellega koos lasti kaks ringi. Seejärel kavaldas kogenud Austa viljandlase üle ja sai omakorda vahe sisse ja nii panigi juhtkolmik lõpuni: ees Loo, seejärel Austa ja väikse vahega Kristjan, neid omakorda jälitamas vändra duo Vendelin ja Kivistik. Taaramäe sai omakorda Josteni kätte ning nemad tulid paar ringi koos. Põnev ja kiire sõit lõpetatigi järjestuses Loo, Austa, Johanson, Kivistik, Vendelin, Taaramäe, Vaidem.

Autasustamine

Kristjan tõusis selle etapi järel uuesti karikasarjas U23 klassi liidriks, Josten langes neljandaks.

Juunioride sõidus tegi väga ilusa stardi Joosep Sankmann ja kuulus teistest eraldunud juhtnelikusse, kuid teisel ringil läks tal ratas ühes kurvis lappama, mille tagajärjel rehvid tühjaks jooksid ning pool ringi tuli pöia peal lasta, kuni jõudis tehnilisse alasse, kus saime talle varuratta alla. See äpardus langetas Joosepi esikümne lõppu, ülejäänud sõidu võitles ta vapralt ja suutis end sõita viiendaks, kuid kahjuks läks seekord hea minek kaotsi ja viies koht oli suur pettumus.

M16 sõidu vihases andmises sai avaringil kukkunud Henri Treimuth 4. koha. Ka temal lubanuks sõiduvorm enamat, kuid kukkumise tagajärjel lendas kett maha ja esikolmik sai vahe sisse.

N16 tütarlastest sõitis pikalt liiderpositsioonil Kristel Sandra Soonik, kuid lõpuringil oli teravam siiski tema põhikonkurent cyclos Kätlin Kukk KJK-st, kellele tuli alla vanduda ja teisena lõpetada.

M14 poiste parimana sai Marko Martti Mõttus 10. koha.

N14 tütarlaste konkurentsis sai 3. koha Elina Tasane.

M12 poiste sõidu parimana sai Henri Valmsen 6. koha.

N12 tüdrukutest lõpetas Anne Mari Mõttus 3. kohaga.

M/N8-10 sõitsid seekord „number 1“ sõitu ja võitjad olid kõik, kes sügisilmas kohale olid tulnud.

Eeloleval nädalavahetusel on  Eesti MV cyclokrossis Nõmmel ja pühapäeval V etapp Tartus.