.
.
  • 03. oktoober 2016

Tsüklokrossi karikasarja II etapp

Elvas peetud Soudal Eesti CX Karikasarja 2. etapi open-eliit klassis võitis kodupubliku rõõmuks Caspar Austa (TÜSK) Siim Kiskoneni (KJK), Josten Vaidemi (VRK) ning avaetapi võitnud Kristjan Johansoni ees (VRK). Kokkuvõttes juhib sarja Kiskonen 112 punktiga, Johansonil ja Austal on üks punkt vähem.

Tartumaa tervisespordikeskuses Elva külje all olid sõidutingimused vihmasajust libedaks muutunud rajal raskemad kui Viljandis. Meeste eliit sõitis 9 x 2,5 km pikkust ringi.

Hea stardi tegi Kristjan, kes asus sõitu juhtima, kuid metsavahele suundudes pani suurel kiirusel libedas paremkurvis maoli ning pidi esimesi kohe jälitama hakkkama esikümne lõpust. Josten alustas endale omaselt esikümne piirimail. Kristjan sai esimese ringi lõpuks meesterivist mööda ja tõusis teiseks. Austa oli selleks ajaks juba turvalise vahe sisse sõitnud, peagi kiirendas Johanson ja hakkas Austat teisena jälitama ning enda jälitajatega vahet suurendama. Josten liikus esikuuiku piirimail. Tundus, et nii asjad lähevadki, kuid võta näpust – viiendal ringil pani Kristjan raja libedaima lõigu laskumisel maoli, mille tagajärjel tuli kett maha ning laskumisele järgnenud lauge tõus tuli joosta ja kett üleval käsitsi peale panna. Selle intsidendi tulemusel langes mees kolmandaks. Edasi läks Kristjanil sõit langevas ja Jostenil tõusvas trendis. Paar ringi enne lõppu said klubikaaslased kokku ja jätkasid koos. Viimasel ringil oli Jostenil parem minek ning ta lõpetas 3. kohal U23 klassi teisena. Kristjan sai üle joone 4. kohal U23 kolmandana.

Meeste eliidi autasutamine

Josten: „Ei saanud stardist hästi minema, panin maoli, hakkasin rapsima ning langesin esikümne lõppu. Sõidu teises pooles läks paremaks ja hakkasin tõusma, kuid päris rahule ei jäänud.“

Kristjan: „Elvas läks kõik valesti, mis andis minna. Esimesest kukkumisest sain üle, kuigi hakkasin pärast seda liigselt rapsima. Teine mats poolel maal lõi aga rütmi nii sassi, et sellest enam välja ei tulnudki. Vorm lubas võidu eest võidelda, kuigi jalad siiski nii värsked polnud kui Viljandi etapil.“

Meesjuunioride sõidus lõpetas Joosep Sankmann 5. kohal. Võitis soomlane Antti Jussi Juntunen, kes igapäevaselt treenib Audentese spordikooli jalgrattaosakonnas Otepääl. Joosep startis talle omaselt pigem tagasihoidlikult ning lasi esimestega vahe suureks. Võistluse jooksul tõusis ta 5. kohani ning püsis sellel kogu sõidu teise poole.

M16 noormeeste sõidus näitas Elvas head minekut Henri Treimuth, kes tõusis sõidu käigus kolmandaks ning jõudis vahepeal liiderpaarile praktiliselt järgi, kuid viimastel ringidel endas lisakäiku ei leidnud ja lõpetas kolmandana.

N16 klassis lõpetas Kristel Sandra Soonik 2. kohaga ning sama koha sai N14 arvestuses Elina Tasane.

M14 parimana sai 10. koha tubli sõidu teinud nooruke Tauri Toom, kes edestas ka Kristel Sandrat (sõitis ju N16 klass nooremate poistega koos).

M12 poisid kukkusid stardiringil palju ning seetõttu jäi ka meie poiste parimaks vaid Henri Valmseni 6. koht.

N12 tüdrukutest sai haigusest taastuv Anne Mari Mõttus 4. koha.

Elvas sõitsid ka M/N 8 ja 10 võidu peale ning M10 sõidus sai Markus Järvsoo 6. koha, M8 poistest Märt Kannel 3. ja N8 tüdrukutest 3. koha Karmen Valmsen.