.
.
  • 04. juuli 2016
  • RSS

Tour du Pays Roannais

Josten Vaidem lõpetas Prantsusmaal kolmest etapist koosneva eliitamatööride velotuuri Tour du Pays Roannais ja pani oma muljed kirja järgmiselt.

Esimeseks etapiks oli 66 km pikkune kriteerium. Start anti alles kell 8 õhtul. Enne starti oli enesetunne päris nigel ja jalad ka kinnised. Aga kohe kui stardipauk anti, oli kõik see jama kadunud. Tunne oli väga hea ja raskeid momente ei olnud. Otsustasin alustada tasapisi ja hoida ennast järgmisteks etappideks, mis minule sobilikumad. Samas üritasin ennast hoida võimalikult pundi peas, et erinevaid probleeme vältida. Kriteeriumi lõpetasin suhteliselt värskena ja 37. kohaga.

Teine etapp oli 143 km pikk ja künkliku profiiliga. Liidri tiim hoidis kuni viimase tõusu alguseni päeva atrõõvi käeulatuses ja siis läks literdamiseks. Punt kahanes tõusu lõpuks 20-liikmeliseks ja kaks meest panid selle sama tõusu lõpus ajama. Ise ma tundsin, et jalas oli jõudu korralikult ja ilmselt oleksin suutnud ka rünnakuga kaasa minna. Seda enam, et tõusu lõpp oli suhteliselt järsk ja minule sobilik. Kuid hooaja alguse kehv minek on minusse arvatavasti veidi ebakindlust jätnud ja vajalikud lükked jäid tegemata. Tõusule järgnes pikk laskumine ja viimased 1,5 km oli juba jälle kergelt ülesmäge. Üritasin oma viga parandada ja ründasin natukene enne flame rouge'i. Kahjuks saadi mind 300 m enne joont kätte ja vajusin läbi pundi. Etapilt sain 17. koha ja kokkuvõttes platseerusin 9. kohal. Peale võidusõitu olin endas  vägagi pettunud ja otsustasin viimasele etapile joonele minna motoga, et kõik või mitte midagi!

Viimane etapp oli 158 km pikk, üles-alla kulgeva rajaga. Tõusud olid lühikesed ja enamasti lauged, mis tegi minu jaoks elu raskemaks. Poole sõidu peal sai oma 10 meest minema, kus olid ka mõned favoriidid sees, kuid ma säilitasin külma närvi, sest liider oli minu pundis ja töötegijaid tal oli. Üsna pea aga selgus, et tema tiimikaaslastest asja polnud. Kui liider oma töötegijatest ilma oli jäänud, siis algasid jälle rünnakud. Läks oma 20 km aega, enne kui väikse seltskonnaga minema saime. Sellele eelnenud literdamine oli minust aga suure tüki võtnud. Liidreid jälitades oli mul ikka väga raske. Enne lõppu hakkasid ka vaikselt krambid tekkima, sest ma ei saanud piisavalt juua. Viimastel kilomeetritel ei suutnud seetõttu ka rünnakutele vastata. Etapilt sain siis 13. koha. Kokkuvõttes langesin 12. kohale.

Enda viimase etapi sõiduga jäin rahule, kuid teise etapi ebakindlus maksis ilmselt parema koha kokkuvõttes. Siiski  võib isegi enam-vähem sõiduga rahule jääda, sest konkurents oli kõva ja vorm on ka veel tõusuteel.

Nüüd saan kuni reedeni tuurist taastuda ja seejärel algab velotuur nimega Tour du Cote d'Or. Tuur kestab kolm päeva ja sõidetakse neli etappi.

Josten

Vali uudis:Tagasiside Close