.
.
  • 13. juuni 2016
  • RSS

Tour du Beaujolais

Josten Vaidem tegi enne Eesti meistrivõistlusi viimase võidusõidu Prantsusmaal, milleks oli kõrgetaseline eliidi kategooria velotuur Tour du Beaujolais. Algselt pidi toimuma kolm etappi, aga teine etapp jäi ära võistlusrajal toimunud liiklusõnnetuse tõttu. Gregile oli see kehv stsenaarium, sest see oli tema jaoks ainuke sobilik etapp.

Josten kirjutab:

1. etapp 146 km, 2100 tõusumeetrit. Mägine etapp, kohe peale pidulikku starti saime 21 mehega minema ja koostöö klappis kuni eelviimase tõusuni. Lolli tööd ma seal tegema ei hakanud, kuna üks tiim oli koguni viie mehega esindatud ja oli ka teisigi suuri tiime. Eelviimane tõus oli minu jaoks suhteliselt raske, sest tee inises vaid paar protsenti ülesmäge. Viimane tõus oli sobilikum ja olin võimeline ka ründama, tõusu lõpus hakkasid aga krambid kimbutama ja vahetult enne viimase tõusu lõppu jäin esimestest maha. Viimased 10 km oli allamäge ja vastutuult, ei olnud lihtne. Lõpetasin etapi 9. kohaga. Olin enda peale kuri, sest ilmselt ei tarbinud ma piisavalt vedelikku ja see maksis mulle ilmselt üldkokkuvõttes parema koha.

2. etapp jäeti ATV ja traktori laupkokkupõrge tõttu ära.

3. etapp 106 km, 1700 tõusumeetrit. Kohe algusest hakkas tee lainetama üles-alla. Peale esimest tõusu oli meid ette jäänud umbes 30 meest ja nii läksime ka lõpuni, sest suured tõusud jäid etapi esimesse poolde. Lõpuringidel üritasin ka mõningaid lükkeid teha, kuid liidri tiim ei lasknud kokkuvõttes ohtlikke mehi eest ära. 25 km enne lõppu suutsin tõusu peal ka kummi ära lõhkuda. Peale seda jälitasin esimesi oma 15 km. Asja tegi raskeks see, et liidri tiim sikutas ees oma kamandaga. Järele jõudes olin suhteliselt kapsas ja lõpus ei olnud võimalik enam normaalset finišit teha. Etapi lõpetasin 15. kohaga. Kokkuvõttes sain 8. koha. Väike pettumus jäi sisse, kuid samas see tuur andis palju enesekindlust ja motivatsiooni juurde.

Vali uudis:Tagasiside Close