.
.
  • 10. september 2012
  • RSS

Teatekrossi EMV 2012

Eesti meistrivõistlustel teatekrossis teenis noorte hulgas pronksmedali rattaklubi I võistkond koosseisus Josten Vaidem, Reelika ja Kärolin Varblane ning Kristjan Johanson.

Teatekrossi EMV peeti seekord Kambjas. Viimased 10 aastat Jõulumäel sõidetud teatekrossid muutusid sportlastele rutiinseks ja hakati otsima uut paika. Sobiv võimalus leiti Tartumaal Kambja Köstrimägede huvitavatel ja suhteliselt rasketel ning tehnilistel radadel.

Kenal, kuid tuulisel sügispäeval asus Eesti meistritiitlit jahtima 25 neljaliikmelist noortevõistkonda. Viljandi rattaklubi oli esindatud nelja võistkonnaga.

VRK I avavahetuse rattur Josten Vaidem, kes sõitis välja päeva kiireima ringiaja noorte hulgas, tuli teatevahetusse kindla liidrina ning andis Reelika Varblasele teate üle 44-sekundilise eduga järgmise võistkonna ees. Reelika tegi korraliku sõidu, kuid nagu eeldada võis, ei suutnud ta kohta hoida ning andis vahetuse oma vanemale õele Kärolinile üle kuuendana. Kärolin sõitis samuti nagu õdegi tublilt ja tõi I võistkonna teatevahetusse endiselt kuuendana. Ankrumehena tuiskas rajale Kristjan Johanson, kes peagi tõstis võistkonna kolmandale positsioonile ning jõudis väga lähedale hilisemale võitjavõistkonna ankrumehele, pärnakale Kevin Lippele. See kommenteeris hiljem: vaatasin et Viljandi tuleb järgi ja hakkasin hirmuga rapsima ja sõiduvigu tegema. Kahjuks purunes meie noormehel 1,5 km enne finišit rattakett ja edasi tuli liduda tõuse ja sirgeid ratas segava faktorina käekõrval. Hea jooksumehena suutis Kristjan siiski VRK I võistkonna kolmandana finišisse tuua. Tavaliselt iga eestikate medali üle rõõmustav noormees oli väga pettunud ning tund pärast finišit rahunenuna kõneles: „tulin liidrile kogu aeg lähemale, aga kett purunes poolel ringil, alla ei andnud, jooksin nii, et silme eest must ja jalad pakus.“ Küsimus, millele me kunagi vastust ei saa, on see, et millise koha oleks saanud kui tehnilist viperust poleks olnud? Selline on elu, ütlevad prantslased.

Võitis Pärnu Kalevi Spordikooli I võistkond. Teisena lõpetas Tallinna Kalevi Jalgrattakool ja kolmandana VRK I võistkond.

VRK II võistkond tegi samuti südi sõidu ja sai läbi aegade meie parima teise võistkonna koha lõpetades seitsmendana. Võistkonnas sõitsid Jaanus Tasane, Henri Treimuth, Joosep Sankmann, Greg Hallop.

VRK III koosseisus Ivo Velbaum, Joosep Lossmann, Erki Laanemäe ja Reio Toom sai 19. koha.

VRK IV lõpetas 23. kohaga ja esines koosseisus Karl Treimuth, Mait Makejev, Ilona Tasane ning Georg Peeter Paldra.

Pronksi teeninud VRK I võistkond

Teatekrossil osalenud Viljandi rattaklubi noored

Vali uudis:Tagasiside Close