.
.
  • 02. juuni 2015
  • RSS

Tartu Rattaralli

142 km pikkusel Tartu Rattarallil tegi „elu sõidu“ Jaanus Tasane, kes lõpetas võistluse kõrge 8. kohaga.

Võistlus algas väga aktiivselt ja suure kiirusega tagantpuhuva küljetuule tõttu. Esimene pauk ei lasknud ennast kaua oodata, 300-mehelises peagrupis toimus kukkumine võidusõidu 20. kilomeetril. See lõhkus grupi pooleks ja peagi panid kaheksa venda grupist minema.

Tabivere ja Kaarepere vahel, kui tee veidi keeras ja lagedal raudteeviadukti osal pääses maksvusele küljetuul, tõmmati grupp ketti ja eest pääses kaheksa meest, kelle hulgas ka Jaanus Tasane. Jooksikute vahe kasvas vaikselt ja peagrupp läks ka omakorda juppideks.

Enne Laiuse mäge lasi peagrupp korra jala sirgu ja vahe jooksikutega oli järsku üle kahe minuti ja peagi juba 2.45. Siis hakkas grupp küll kihutama, aga jooksikutele enam ohtlikuks ei saanud, sest esikaheksa tegi samuti korralikult ja üksmeelselt tööd.

Lõpuspurti alustati viimasel kilomeetril, kui ründas sakslane Reihardt (Rad-Net Rose), järgi hüppas Karlo Aia, seejärel pani neist mööda venelane Stas (Rusvelo), kelle tuulest tuli välja ukrainlane Kulyk (Kolss-BDC) ja tema võttiski võidu. Ilmselgelt väsinud Jaanus üritas veel finišeerimisega kaasa minna, kuid lasi 300 m enne joont jala sirgu ning tuli rahulikult lõpuni. Siiski sai noormees hakkama vaieldamatult oma senise ratturikarjääri parima sõiduga.

Jaanus ralli lõpujoont ületamas

Jaanus lõpujoont ületamas.

Eelpool nimetatutele lisaks olid jooksikute hulgas ja jäid Jaanuse ette sellised mehed nagu Silver Schultz (Peloton), Erki Pütsep (Redbike) ja Ivo Suur (Proshop).

Jaanuse muljed: „Enne suurt kukkumist olin korra grupist läbi vajunud, vaatasin et minu ümber on need vennad, kellega nädala eest Elvas pärast kummi purunemist kolmandas grupis tiksusin. Siis sain kohe aru, et kurat, siit tuleb kähku ära kaduda ja hakkasin ettepoole liikuma. Kiirus oli suur ja grupp pikaks venitatud, sain mingi hetk Aia tuulde ja vaatasin, et tema taga on hea ette liikuda. Nii kui mõne aja pärast ette jõudsime, panime grupist minema. Osad vennad olid juba eest ära, saime järgi ja 100 kilti karuselli algas. Terve jooksusoleku aja oli mul jube raske, aga tulemusega olen ikka väga rahul.“

Eesti tuuril kõvasti rüganud Josten: „Jaanus tabas ülihästi selle minekumomendi ära, endal oli jalg väga kehv täna. Hea meel Jaanuse üle!“

Vigastuse tõttu sõitu kõrvalt jälginud Kristjan: „Lõpuks oli Jaanusel lisaks kõigele ka õnne, respekt ja ülikõva sõit tema poolt.“

Greg sõitis samuti väga aktiivselt, vahepeal küll totaalse haamri saanuna tuli ta sellest ühiste jõupingutustega välja ja sõitis korralikult lõpuni. Greg ja Josten tulid  liidritele järgnenud 50-mehelises peagrupis kohtadel 41. ja 51. üle joone.

Jätkuvalt heas hoos oli „vanameister“ Aivo Ilves, kes küll oma sõiduga rahule ei jäänud, aga sai igati tubli 121. koha ning viitsimise korral saab jätkuvalt eliidi grupist startida. Samas grupis tuli üle joone Georg Peeter Paldra 132. kohaga.

Lühikesel 63 km distantsil tuli finišisirgele 40-liikmeline juhtgrupp. Parimana tuli meilt üle joone Erki Laanemäe 9. kohaga, Joosep Sankmann lõpetas 12., Toomas Vool 25. ning Henri Treimuth 30. kohaga. Kristel Sandra Soonik sai 137. koha.

Minirallil osalejad Viljandist

Minirallil osalejad Viljandist.

Vali uudis:Tagasiside Close