.
.
  • 05. juuni 2013
  • RSS

Tartu rattaralli

Tartu Rattaralli sõideti tänavu palavas, termomeeter näitas varjus 27, päikse käes oli julgesti üle 30 kraadi, sellest tulenevalt lõpetasid paljud sportlased võistluse kuumarabanduse tõttu või said selle pärast finišit.

135 km distantsile startis 2109 ratturit üle kogu maailma. Rattarallil on oma tuntud headuses proffidega koos joonel noored, harrastajad ja muidu nautlejad. Kõrgest tasemest räägib tõsiasi, et kolm esimest poodiumil on kõik profiratturid. Võitja Gert Jõeäär (Cofidis), II Branislau Samoiliau (Valgevene koondis, eelmisel hooajal sõitis Movistaris, varem Katjušas), III Mihkel Räim (Amore Vita).

Sõidu 10. kilomeetril sai eest Valgevene koondise algatusel nelik, kellele lisandus hiljem veel 7 ratturit ning neile järgnes 150-liikmeline peagrupp minutilise vahega. Niimoodi sõideti kuni Tatra oruni, pärast seda tuli küljeka lõik, kus ründas Jõeäär. Martti Välk: olin ees ja õiges kohas, aga Jõeääre minekut võisin ainult statistina pealt vaadata, sest minu praeguse vormiga võib sellest ainult unistada. Jostenit, kes oleks võinud reaalselt üritada sellesse minekusse kaasa minna, siis ees ei olnud ja ees olnud noored seda veel ei suuda.

Otepääle jõudes moodustus ette peagrupp, kus sõitis 19 ratturit. Meil kaheksa venda 130-liikmelises peagrupis, kellest kolm harrastajat ja 5 noort. Pärast Otepääd tuultele avatud lõikudel sai veel kümmekond ratturit minema ning üle saja ratturiga peagrupp finišeeris 33. kohale.

Kohad: Josten 50., Kristjan 53. (M17 3.), Raivo 68., Taavi 74., Aivo 79., Greg 110., Jaanus 111., Martti 126., Georg 291., Reio 510.

Taavi Klaos: 8 venda peagrupis – nii head seisu pole kunagi meil olnud, kahju ainult, et Vaidem ette kaasa ei saanud.

Kristjan Johanson: väga karm sõit kuumuse tõttu, nii kui jalg sirgu lasti oli väga palav ja raske, hästi sai ennast tunda vaid siis kui tõmmati.

Järgmiseks ootab noori 7.-9. juunini kestev Murjani velotuur Lätis.

Vali uudis:Tagasiside Close