.
.
  • 21. september 2015
  • RSS

Tartu Rattamaraton

Rattamaratoni põhisõit seekord ebaõnnestus: Kristjan Johanson katkestas ja Jaanus Tasane sai vaid 112. koha. Poolmaratonil seevastu tõi võidu Toomas Vool.

Mis hästi algas, see lõppes halvasti! Kohe 89 km pikkuse põhisõidu esimestel kilomeetritel eraldus teistest nelik, kus sees ka Kristjan. Esimeses vaheajapunktis Matul edestati peagruppi 30 sekundiga.

Kristjan: „Alpha vend ründas, läksin litriga järgi, veidi hiljem liitusid Puu ja Ojavee. Viimane jäi meist tõusudel maha ja jäimegi kolmekesi.“

Harimäe tõusu järel oli vahe juba 1’35’’. Teises vaheajapunktis Andes, kui sõidetud oli 25 km liikus kolmik endiselt ilusa tempoga. Peagrupp oli küll tööle hakanud, kuid vahe püsis endiselt, grupi peas oli kenasti olemas ka Jaanus.

Puka vaheajapunktis sõidu 37. kilomeetril oli kolme jooksiku ja peagrupi vahe kahanenud 45 sekundile, kuid kolmik vunkis endiselt korralikult. Peagi ründasid peagrupist kuus meest, nende hulgas Gert Jõeäär. Allatuule lõikudel sai sõidu 45. kilomeetril kolmikule järgi eelpool nimetatud kuuik.

Kristjan: „Kui kuuik Jõeääre vedamisel meile järgi jõudis, vajutas Gert ikka väga räigelt. Punnisime viis kilti veel nendega, aga kolmekesi oli ikka liiga palju ära antud energiat. Jäimegi kolmekesi ühel tõusul maha ja langesime järgmisesse tagant tulnud gruppi. Oleks Jõeääre punt 10 kilti varem rünnanud ja järgi jõudnud, siis oleks kõik teisiti läinud. Mul oli ikka väga hea jalg, aga punnisime kolmekesi end tühjaks.“

Sõidu 50. kilomeetril Astuveres tuligi ees kuuik, seejärel väikse vahega 15-liikmeline grupp, Kristjan veel kenasti sees ületades kontroljoone 13. kohal. Jaanus tuli järgmises grupis.

Kristjan: „Punnisin veel veidi, kuid sain sellise kõhuvalu, et edasine sõitmine oli võimatu. Tiksusin 20 kilomeetrit üksi, kuhugi gruppi minna ei suutnud. Hellenurmes võttis treener mu rajalt maha ja andis kaks valuvaigistit sisse. Siis 15 minti väänlemist, alles siis suutsin bussi ronida.“

Jaanuse langemine hakkas veidi enne Palut. Astuveres tuli ta veel kenasti 24. kohal, kuid veidi hiljem sai ta sellised krambid, et sõitmisest enam midagi välja ei tulnud ja langemine sai alguse.

 

40 km pikkusel poolmaratonil eraldus teistest üheksa ratturit, meie omadest olid seal Joosep Sankmann ja Toomas Vool. Nende hulgast väljus võitjana magusa esikoha saanud Toomas, Joosep sai 6. koha. 43. kohaga lõpetas Kristel Sandra Soonik, kes oli sellel distantsil parim õrnema soo esindaja.

Vali uudis:Tagasiside Close