.
.
  • 22. september 2014

Tartu rattamaraton

89 km pikkusel põhisõidul EMV arvestuses sõitsid meilt Josten, Greg ja Kristjan.

Meie ratturite läbi aegade parima koha sellel maratonil sõitis välja Josten Vaidem, kes lõpetas lõpetas distantsi 7. kohaga, EMV arvestuses tuli 5., M20 arvestuses esikoht.

Greg Hallop finišeeris 20. ning M20 arvestuses 4. kohal.

Kristjan Johanson sai 44. ning M17 arvestuses 2. koha.

Kaksikvõidu võtsid rajarekordiga läti profitiimi Rietumu Delfin ratturid Andz Flaksis ja Andris Smirnovs.

Kuival ja kiirel rajal kus valdavalt puhus ka tuul ratturitele soodsalt alustati kohe väga aktiivselt. Esimeses vaheajapunktis 12,3 kilomeetril oli ees 25 meest, nende hulgas ka Josten ja Kristjan. Sealt jäi peagi maha noorem mees ja ette moodustus 18-liikmeline juhtgrupp. Greg tuli järgmises grupis.

23. kilomeetril Andes tulid ees 8 meest, neid jälitamas kümnene Josteni grupp. Greg ja Kristjan olid kokku saanud ja sõitsid 45-liikmelises peagrupis.

36. kilomeetril Pukas olid ette jäänud 4 meest ja neid jälitamas 14-liikmeline Josteni grupp; Kristjan ja Greg tulid endiselt peagrupiga.

Astuveres, kui sõidetud oli 50,6 km oli seis järgmine: ees nelik, seejärel Josten koos Maasikmetsaga veidi grupist lahti rebinud, neist veidi maas 12-liikmeline grupp. Peagrupp oli pooleks läinud, esimeses pooles sõitis Kristjan, ligi minutilise kaotusega Kristjani grupile tuli Greg kahekümnese grupiga.

66. kilomeetril Palus tulid ees endiselt neli meest ja neile kiirete kruusalõikudega väga lähedale jõudnud väiksemaks kahanenud Josteni grupp. Kristjani ja Gregi grupid olid jälle kokku jooksnud ja Palusse tuli 45-liikmeline peagrupp koos.

Viimases vaheajapunktis Hellenurmes oli sõidetud 77 km, ees tuli lätlaste tandem. Minut hiljem Aksel Nõmmela ning veel minut hiljem Josteni grupp. Greg ja Kristjan olid endiselt peagrupis.

Lätlased ette jäidki ning jagasid omavahel võidu. Väsinud Nõmmela oli viimastel kilomeetritel kätte saadud ja finiširgele tuiskas maratoni meistrisärgi järele 10 meest. Josten jäi sirge algul veidi karpi ja suutis välja sõita grupist 5. koha ehk lõpptulemuseks 7. koht.

Peagrupp läks ka viimasel 10 kilomeetril ribadeks. algul oli eest 10 meest, kus sees ka Kristjan, kuid 84. kilomeetril totaalsed krambid saanud noormees pidi jala sirgu laskma. Seejärel leidis endas jõudu Greg, kes spurtis grupikestest läbi ja finišeeris tubli 20. kohaga. Kristjan tiksus vaikselt lõpuni ja sai 44. koha.

Poisid sõidust

Josten: „Ega päris rahule ei jäänud, oleksin ikkagi pidanud aktiivsem olema sõidu käigus. Passisin liigselt Eesti mehi, aga Rietumu vennad olid sõidu võti, nad olid atrõõvis ülekaalus. Finišilahenduse jätsin ka liiga hilja peale ja seetõttu jäin karpi ning medalist ilma. Vorm on Prantsusmaalt naastes hetkel väga hea. Nädalatagusest kukkumisest seal olen hästi kosunud, varsti võetakse niidid välja.“

Greg: „Mina olen ikka väga rahul lõppkohaga. Ega enesetunne kiita polnud, eriti alguses. Kõhus keeras, mulle ei istu kuidagi need ülikiired algused. Vaja seda parandada, aga muidu olen rahul.“

Kristjan: „Olin peale Jõulumäge nädal aega kõripõletikus ja palavik oli ka. Arst pani antibiotsid nädalaks peale. See nädal sai mõned kerged trennid teha, aga selle jama pealt polnudki midagi head loota. Poolel maal oli energia otsas ja viis kilti enne lõppu sain elu krambid ka takkaotsa. Pidin jala täitsa sirgu laskma ja vaatama kuidas M17 võit käest libiseb. Tiksusin viimased kildid üksi lõpuni.“

Poolmaratonil tegi hea sõidu Joosep Sankmann, kes saavutas 40 km distantsil 5. koha.

Üsna alguses eraldus kuuene liidergrupp. Need ka lõpuni ette jäid ja omavahel võitja selgitasid. Joosep: „Olen rahul, vorm oli hea ja jõudsin hästi, esikoha kaotasin mõne sekundiga.“