.
.
  • 16. september 2012

Tartu Rattamaratonil

Tartu Rattamaratoni 89 km pikkusel põhisõidul sai Josten Vaidem 37. koha, mis M20 arvestuses andis 3. koha ning ta oli parim M18 sõitja sellel distantsil.

Esimesed 30 kilomeetrit püsis Josten 38-mehelises peagrupis, kuid ühest mudalõigust läbi sõites viskas prillideta sõitnud Jostenil silmad pori täis ja pooleldi pimestatult sõites jäi ta grupist maha. Mehe kommentaar: „Viskas silmad sodi täis jäin grupist maha, kuid see oli isegi hea, sest see tempo oli mulle liig ja oleks lõpus haamri saanud arvatavasti. Puhastasin silmi ja lasin tempo maha ning ootasin järgmise grupi järgi“.

Josten jätkas 12-mehelises grupis ja lõpetas maratoni tubli 37. kohaga, läbides 89 km ajaga 2:52:21, kaotust võitjale Erki Pütsepale kogunes ligi 13 minutit.

Greg Hallop sai 140. koha (M17 arvestuses 5.).

Poolmaratoni 40 km pikkusel sõidumaal sai teist aastat järjest võidurõõmu maitsta Kristjan Johanson. Esimesed 10 km püsis 10-liikmeline juhtgrupp koos, siis kiirendas viljandlane ühel tõusul ja temaga suutis kaasa minna vaid Kirill Tarassov KJK-st. Nii jätkati tandemina kuni lõpuni ning finišijalg oli teravam Kristjanil. Noormehe sõidujärgne kommentaar: „Kui eest ära saime, pidin enamus tööst üksi tegema. Tallinlane küll üritas vedada, kuid eriti ei jõudnud. Teadsin, et Jaanus on jälitajate grupis ja toetab mind sealt. Oli tunda, et olen Kirillist parem ja lõpus väsitasin teda ka „litritega“ ning sain finišeerida käed üleval“. Võiduajaks märgiti 1:23:44.

Jaanus lõpetas järgmises 5-lises grupis, mis tuli minut hiljem, ja sai poolmaratonilt 5. koha. Tubli sõidu tegi ka Kärolin Varblane, kes üldjärjestuses sai 24. koha, mis andis parima õrnema soo esindaja tiitli poolmaratonil.