.
.
  • 19. september 2011

Tartu rattamaratonil

Tartu rattamaratonil võitles Mihkel Ronimois välja 12. koha, poolmaratonis tõi võidu Kristjan Johanson.

Maratoni eelõhtul peeti Tähtvere spordipargis järjekordne mägirattasprint, kus 700meetrisel BMX rajal sõitis tavamaastikuratastega võidu Eesti ratturite paremik. Meilt osalesid Markus Paas, Marko Holtsmann ja Mihkel Ronimois, kes kõik olid paigutatud erinevatesse eelsõitudesse. Keegi neist otse järgmisse ringi ei jõudnud, vaid pidid kasutama selleks lohutussõitu. Markus võitis oma lohutussõidu ning läks sellega esimesse poolfinaali ning samaga sai hakkama Marko Holtsmann teises lohutussõidus. Mihkel liigseid riske ei võtnud ja piirdus kokkuvõttes 13. kohaga. I poolfinaalis alustas hästi Markus, kuid kahjuks kukkus üks konkurent Markuse rattasse, mille tagajärjel noormehe ratta esikäigukas purunes ja kett jäi selle vahele kinni ning tuli leppida I-poolfinaali viimase kohaga ja B-finaalis võitlusega kohtadele 7.-12. Ka Marko ei suutnud kahjuks ennast A-finaali sõita ning nii sõitsid mõlemad mehed B-finaalis, kus nende kahe vahel käiski kõige teravam rebimine, kust ülinapilt väljus võitjana ja sai Tartu mägirattasprindil 7. koha Markus Paas, talle mõne sentimeetriga kaotanud Marko Holtsmann pidi leppima 8. kohaga.

14. Tartu rattamaraton toimus väga heades ilmastiku- ja rajatingimustes. 89 km pikkusel maratondistantsil sai Mihkel Ronimois 12. koha. Kohe pärast esimest vahefinišit 12. kilomeetril said eest 6 ratturit ning Mihkel jäi järgmisesse 15-mehelisse gruppi, mis sõitis kuni viimaste kilomeetriteni koos ning finišiheitluses sai Mihkel kokkuvõttes 12. koha. Esikuuikust jäi Mihkel maha eessõivate konkurentide tõttu, kes vahe sisse lasid. Hilisemas analüüsis jäi mees siiski rahule ning arvas, et poleks seal lõpuni vastu pidanud ja tegi oma ning klubi parima tulemuse sellel sõidul. Väga hea sõidu tegi ka Josten Vaidem, kes lõpetas 58. kohaga (M17 arvestuses 2.). Josteni sõnul oli lootust kõrgema kohaga lõpetada, kuid viimasel 20 kilomeetril hakkasid krambid kimbutama ning seetõttu tuli tempos ja kohtades veidi järgi anda.

Poolmaratonis sai võidu Kristjan Johanson, tehes sellega samuti klubi ja enda parima soorituse läbi aegade. Kohe alguses eraldus 15-liikmeline grupp, kust meie poiste eestvedamisel said eest 5 ratturit. Kristjan ja Greg olid kogu sõidu väga aktiivsed ning tegid korraliku koostööd ja nii sai 5 km enne lõppu kontrarünnakuga eest Kristjan, kellega suutis kaasa minna vaid Vändra poiss. Kilomeeter hiljem ühel liivasel tõusul vajutas Kristjan veelgi gaasi juurde ning lõpetas 40-kilomeetrise poolmaratoni uhkes üksinduses ajaga 1:18:55, Greg Hallop lõpetas tubli 3. kohaga.