.
.
  • 26. august 2012
  • RSS

Tartu MV ja Rakvere kross

26. augustil jaotusid meie noored kahe võistluse vahel. EMV-ks valmistuv grupp sõitis Tartu MV-d grupisõidus ja noorimad ning juuniorid osalesid Rakveres Rattapood Cupil maastikusõidus.

Tartus sõideti teada-tuntud Vasula ringil. M/N16 noortel oli kavas kaks 23 km pikkust suhteliselt rasket ringi. Meie plaan oli eest ära saada minek, kus sees Kristjan Johanson või Jaanus Tasane ning see plaan ka õnnestus, kui juba 3. kilomeetril said eest hea temposõitjana tuntud VOC esindav Peeter Pung ja Kristjan. Koos asus duo ka vahet jõudsalt kasvatama. Oma tubli panuse andis selleks ka grupi pidurdamise näol kogu meeskond Jaanus Tasase juhtimisel, kus sõitsid veel Ivo Velbaum ja Reio Toom. Kärolini ülesandeks oli grupis vastu pidada. Jooksikud said korralikult tööd tehes vahe lõpuks viiele minutile ning finišiheitlust alustati 1 km enne, kui Inglimäel ründas Kristjan ja sai Punga ees kindla võidu. Keskmiseks kiiruseks märgiti võitjale 46 km distantsil 40,27 km/h. Grupifinišis, kus selgitati Tartu MV pronks, jäi Jaanus napilt neljandaks, Ivo lõpetas 6. kohaga, Reio sai 8. ning Kärolin 16. koha, mis andis N16 arvestuses esikoha.

N/M14 noored sõitsid ühe 23 km pikkuse ringi ning selles võistluses said samuti eest poolteise minutiga kaks ratturit ja grupist selgus kolmas koht. Ülinapilt, sentimeetritega jäi poodiumilt välja tubli võistluse teinud Joosep Sankmann saades 4. koha, grupis lõpetas 8. Reelika Varblane saades N14 arvestuses esikoha, Joosep Lossmann pidas ka vapralt vastu ja sai üldjärjestuses 14. koha (M14 7.).

Samal ajal Rattapood Cupil Rakveres sai oma viienda etapivõidu Josten Vaidem, kes sellega kindlustas sarja üldvõidu. Olenemata viimase etapi tulemusest jääb Josten konkurentidele püüdmatuks. M12/N14 parimana sai Martin Holtsmann 7. koha. M10/N12 sõidus sai Ilona Tasane 5 .koha. M8/N10 võistluses sai Stefan Johanson 5. koha.

Vali uudis:Tagasiside Close