.
.
  • 20. mai 2014
  • RSS

Tallinna rattamaraton

18. mail sõideti Aegviidu metsades Eesti maratonisarja II etapp Tallinna rattamaraton. Võistlejaid pani eriliselt proovile palav ilm, termomeeter näitas pärastlõunal koguni 28°C.

59 km pikkusel maraton distantsil tegi kõva sõidu Kristjan Johanson, kes saavutas üldjärjestuses kõrge 7. koha, mis juunioride arvestuses andis kindla võidu. Ajaks märgiti 1:57:46.

15. kilomeetril, kui läbitud oli kolm korralikku tõusu, oli peagrupp kahanenud 25-liikmeliseks; 39. kilomeetriks oli ikka sama seltskond koos; 15 kilomeetrit enne lõppu olid juba ribad taga ja tuldi juppidena.

Kristjan: „Sõitsin kogu aeg grupi peas. Üritati kogu aeg, aga ribadeks läks peagrupp alles peale 40. kilomeetrit, kui mingi vend pani maoli kitsal lõigul peale kurvi. Siis said eest kolm kolmikut, ise tulin viimasesse vaheaega 10. kohal, seejärel tuli tagant grupp selga. Sellest panin ajama ühel tõusul ja sain peaaegu järgi eessõitvale triole. Kui seda kukkumise segadust poleks olnud, siis ilmselt oleks lõpus võidelnud kohtadele veel kõrgemal. Vaatamata sellele jäin tulemusega ikka väga rahule. Teadsin et olen tugev, aga ei teadnud, kus asetsen, sest sõitsin esimest korda Estonian Cup sarjas täismaratoni. Eelmine aasta olin M16 ja sõitsin veel poolikuid“.

Poolmaratoni 29 km distantsil sai Joosep Sankmann 10. koha

Lastesõidus sai Elina Tasane N12 võistlusel III koha.

Vali uudis:Tagasiside Close