.
.
  • 13. märts 2017
  • RSS

Talikrossi EMV

4. märtsil Elvas peetud Eesti meistrivõistlustel talikrossis võtsid Toomas Vool, Henri Treimuth ja Erki Laanemäe kolmikvõidu M16 võidusõidus. Meesjuunioride konkurentsis sai hõbemedali Joosep Sankmann, lisaks kaks napilt neljandaks jäämist ehk „puumedalit“ Tony Tammelt M14 sõidus ja Kristel Sandra Soonikult N16 arvestuses.

Võidukas kolmik

Võitjad pjedestaalil

44. korda sõidetud Elva talikrossil ja 23. korda sõidetud EMV-l valitsesid sügiskrossile sarnased võistlusolud. Nädalajagu valitsenud varakevadised plusskraadid olid raja täiesti puhtaks sulatanud ja vihmahood paar pehmemat kohta porimülkaks muutnud.

Rada meenutas rohkem cyclocrossi, vaid ühest trepist tuli alla sõita, mida cyclocrossis joostakse üles. Korraldajad olid looduskaitsjate seisukohtade tõttu sunnitud rada palju muutma ning palju sirgeid kasutusele võtma. Oleks seda teadnud, oleks noortel lasknud hoopis tsüklokad kaasa võtta. 

Kuna stardirivid eestikatel pannakse paika talikrossi I etapi aegu, mil treenisime hoopis Leedus velotrekil, siis alustasid meie ratturid võistlust tagumistest ridadest. Sõidu kestel jõudsid kõvemad siiski tagant ette sõita, aga noorematel läksid paremad kohad kindlasti selle nahka.

M14 sõidus näitas tubli arengu läbi teinud Tony Tamm oma ülikõva sõiduga, et kõva mees tuleb tagant ette. Tonyl jäi kolm sekundit pronksist puudu ja mõni sekund rohkem hõbedast. Samuti tegi kõva esituse Johannes Tiirats, kes lõpetas kuuendana.

N16 konkurentsis liikus kogu sõidu teisel kohal Kristel Sandra Soonik, kuid pidi siiski lõpuheitluses tunnistama konkurentide paremat lõpukiirust, kaotades hõbeda viie ja pronksi ühe sekundiga ning tal tuli leppida 4. kohaga, kuid erinevalt Tonyst, kes võis neljanda kohaga rahul olla, oli see head sõitu näidanud neiule pettumus.

N14 konkurentsis näitas korralikku minekut Merilyn Sarikas, kes lõpetas 5. kohal ja jäi sellega väga rahule.

M16 noormehed said hakkama kübaratrikiga, kui võtsid kõva sõidu teinuna kolmikvõidu. Esimesena jõudis tagant startinuna liidritele järgi Henri Treimuth, kes sealt ka kohe minema pani. Peagi sai jälitajategrupi kätte Toomas Vool, kes lasi Henriga vahe sisse ja ründas edukalt ka ise. Erki Laanemäe oli veel sellel hetkel liidrite jälitamisgrupi jälitaja rollis, kuid sai ka ise neile peagi järgi ning ründas omakorda. Kaasa tuli narvakas, kuid lauluväljaku tõusudel sai Erki ka temast lahti ning nii oligi poolel võistlusmaal sõidus mulgi meeste kolmikjuhtimine, mida enam konkurentide ponnistustele vaatamata käest ei antudki.

Toomas jõudis peagi omakorda Henrile järgi ja jättis metsalõigul veidi tõbe kurtnud Henri maha ja nii panidki kolm viljandlast lõpuni välja. Kõik kolm noormeest tunnistasid nagu ühest suust, et tundsid ennast Elva rajal hästi, tunnetasid head minekut ning on oma tulemusega väga rahul ja õnnelikud kolmikvõidu üle.

Meesjuunioride sõidus teenis hõbeda Joosep Sankmann kes startis sarnaselt kõigile  viljandlastele tagareast, kuid lisaks sellele tegi oma elu raskeks talle suhteliselt omaseks saanud ebaõnnestunud stardiga. Kuid tal oli siiski nii hea minek, et poolel maal oli ta tõusnud juba medalikonkurentsi ja peagi ka hõbedale tõusnud. Kullarong oli siiski selleks ajaks põhimõtteliselt  juba läinud, aga noormees oli ka hõbedaga väga rahul ja õnnelik

Elva talikrosss avas ametlikult Eesti 2017. aasta jalgratta välihooaja, kuid esimesed maanteesõidud on aprilli keskel algavad kriteeriumid.

Vali uudis:Tagasiside Close