.
.
  • 10. märts 2015

Talikrossi II etapp

7. märtsil leidis aset jalgratturite talikrossi II etapp. Tartumaa meistriteks talikrossis tulid Kirke Reier, Kristel Sandra Soonik ja Kristjan Johanson.

Võistlust peeti Elva mändide all juba 42. korda. Traditsiooniliselt selgitati kahe etapi kokkuvõttes Tartumaa meistrid talikrossis. Seekord olid etapid erandlikult ringi keeratud. Kui tavaliselt on teine etapp ka ühtlasi Eesti MV, siis seekord selgitati riigi meistrid esimesel etapil. Sõiduolud olid nädalataguse etapiga sarnased.

N12 tütarlaste konkurentsis jooksis ennast etapivõidule Kirke Reier, kes sellega kindlustas endale ka Tartumaa meistrimedali. Teisena lõpetas etapi pinevas duellis Kirkega Merilyn Sarikas, kes ühtlasi teenis ka hõbeda. Pronksiga lõpetas nii etapi kui kokkuvõtte Anne Mari Mõttus.

Talikross 2015 poisid M12

M12 poiste võistluses lõpetas 8. kohaga Stefan Johanson, saades sama koha ka meie parimana selles võistlusklassis.

M14 poiste 3 x 2,4 km võistluses tuli Toomas Vool kolmandaks, mis talle kokkuvõttes andis teise koha. Olgu öeldud, et Toomas oli terve nädala haige olnud ja sellest seisundist pigistas välja maksimumi.

N14 tüdrukute 2 x 2,4 km võidusõidul sai etapivõidu Kristel, kes sellega kindlustas endale kulla ka kokkuvõttes, Kristeli peakonkurent, kes etapilt seekord puudus, tegi Viljandlanna elu lihtsamaks ja võistlus kujunes Kristeli soolosõiduks.

Alates M16 poistest sõideti juba 2,6 km pikkusel ringil, mida tuli läbida kolm korda.

Selles konkurentsis sai 3. koha tubli sõidu teinud Joosep Sankmann, kes esimesel etapil pidi tehnilise rikke tõttu katkestama ja seetõttu kahe etapi  kokkuvõttes medalite jagamisel kaasa ei rääkinud, aga tubli annuse enesekindlust sai noormees etapi kolmandast kohast siiski. Ka Joosep oli nädala sees haigusest tingitud pausil.

Meesjuunioride 5 x 2,6 km pikkusel sõidul võttis kindla võidu Kristrjan Johanson, edestades teiseks jäänud nädala tagust Eesti meistrit ligi minutiga. Sellega kindlustas viljandlane endale ka Tartumaa MV kulla.

U23 klassis sõideti 7 x 2,6 km ning selles sõidus sai etapilt kolmanda koha Greg Hallop, mis tagas talle pronksi ka kokkuvõttes.