.
.
  • 20. mai 2017
  • RSS

Szlakamy Jury velotuur

12.–14. mail sõideti Poolas rahvusvaheline velotuur Szlakamy Jury, kus noortekoondisega tegid kaasa Henri Treimuth, Toomas Vool ja Erki Laanemäe ning juunioride koondisega Joosep Sankmann.

Tegu on huvitava võistlusega, millel on vastavalt vanuseklassile erineva pikkusega etapid ja starditakse eelmise vanuserühma lõpetamise järel.

Meesjuunioride tuuril sõideti proloog, temposõt ja kaks pikka grupisõitu. Joosep Sankmann lõpetas velotuuri kokkuvõttes 37. kohaga. Tema sõidus oli näha progressi, mida on ka piltidelt selgelt näha, et mees on pundist nina välja pistnud. Kuna Joosep on jungade koondise kindel jalg ja saab sel hooajal koondisega väga korraliku väliskalendri, siis ootame korralikku arengu jätku nii füüsiliselt kui ka taktikaliselt. Eestlaste hulgast lõpetas temast eespool vaid Marten Jõeäär, kes sai tuurilt 29. koha.

M16 tuuril sõideti samuti proloog, temposõit ja kaks grupisõitu. Meie parimana sai Henri Treimuth kokkuvõttes 11. koha, esikümme jäi 9 sekundi kaugusele. 31. lõpetas Toomas ning Erki sai kokkuvõttes 57. koha. Parima noortekoondislasena sai Narva poiss Gleb Karpenko 3. koha ja selleks andis suure panuse Erki. Selgelt oli näha, et Henrile oli varasem koondisega rahvusvahelise tuuri sõitmise kogemus kasuks tulnud, tema sai kenasti hakkama. Toomasele oli sellise tasemega võidusõit uudne kogemus ja Erki oli kahjuks oma hea vormi jätnud tuurieelsetel päevadel põetud haigusesse ning tema jaoks oli sõit ka veidi mägine, aga nemadki said väga väärt kogemuse.

Vt fotosid CFC Facebooki lehel.

Joosepil on maikuu suur poolakuu, sest järgmise nädala lõpus peab ta sel kuul juba kolmandat korda Poolas tuuri sõitma.

Vali uudis:Tagasiside Close