.
.
  • 16. oktoober 2011
  • RSS

Sügiskrossisari lõppes

Maastikuratta krossisari Sügis 2011 lõppes V etapiga Karksi mail Paanikses.

Rajameister oli võtnud vaevaks ja otsinud metsas üles tehnilisemad ja raskemad lõigud ning valmistanud ette keskmise raskusastmega tehnilise trassi. Võib väita, et mõlemad Viljandimaa etapid andsid ainukesena sarjas välja klassikalise krossiraja mõõtme. Ülejäänud kolmel etapil oldi mindud kergema vastupanu teed.

Ilm soosis rattureid ja sõita sai oktoobri keskpaigale vaatamata lühikeses riietuses. Päeva alustasid kuni 12-aastased poisid ja tüdrukud, kes pidid läbima 2 x 1,8 km pikkust lihtsama profiiliga ringi. Starti kogunes 31 noort ratturit. Parimana selles sõidus lõpetas Joosep Sankmann 3. kohaga ning tütarlaste arvestuses sai 2. koha Ilona Tasane, kes pälvis ka parima noorima lõpetanud tüdruku eriauhinna. Sama karika poiste hulgas sai Martin Holtsmann, kes lõpetas sõidu 9. kohaga.
 
Järgmised vanuseklassid sõitsid juba 2,6 km pikkusel põhiringil. Järgmine start anti M/N14 ja N16 ühisele sõidule. Neid noori oli stardijoonele kogunenud 38 ning läbida tuli 3 x 2,6 km pikkust ringi. Selles sõidus õnnestus etapivõit kätte saada Kristjan Johansonil, kes pani jõuvahekorrad lõplikult paika kolmandal ringil ning finišeeris võitjana uhkes üksinduses. N14 neidude arvestuses sai 2. koha Reelika varblane ning N16 neidude konkurentsis oli parim Kärolin Varblane.
 
M16 poisid pidid läbima 5 ringi ning siin sai meie parimana Jaanus Tasane 10. koha.
 
Juunioridest sai 8-ringilise võidusõidu järel 2. koha Josten Vaidem ning sama kohaga lõpetas U23 arvestuses Mihkel Ronimois.

Sarja kokkuvõttes saadi poodiumile pea kõigis osaletud vanuseklassides. Järgnevalt meie parimate kohad kokkuvõttes (sulgudes osalejate arv vanuseklassis).
N12 3. koht Ilona Tasane (10)
M12 3. koht Joosep Sankmann (63)
N14 3. koht Reelika varblane (15)
M14 3. koht Kristjan Johanson (53)
N16 1. koht Kärolin Varblane (5)
M16 6. koht Greg Hallop (36)
M18 3. koht Josten vaidem (21)
U23 2. koht Mihkel Ronimois (11)

Nüüd on ratturitel jäänud veel sõita 22. oktoobril toimuv traditsiooniline hooajalõpu kross Otepääl Apteekrimäel ning käes ongi pika hooaja lõpp ja puhkus-üleminekuperiood.

Pildimeenutusi Karksist.

Vali uudis:Tagasiside Close