.
.
  • 06. oktoober 2015
  • RSS

Sügiskrosside kokkuvõte

Neli nädalat kestnud jalgratturite sügiskrossisarja kaks viimast etappi sõideti Elvas ja Kambjas.

Elva parimad

M10 1. koht Henri Valmsen

N12 3. koht Elina Tasane

M12 9. koht Tauri Toom

N14 2. koht Kristel Sandra Soonik

M14 2. koht Toomas Vool

M16 4. koht Joosep Sankmann

MJ 1. koht Kristjan Johanson

ME 10. koht Jaanus Tasane

 

Kambja parimad

M10 1. koht Henri Valmsen

N12 3. koht Elina Tasane

M12 6. koht Tauri Toom

N14 1. koht Kristel Sandra Soonik

M14 3. koht Toomas Vool

M16 3. koht Joosep Sankmann

MJ 2. koht Kristjan Johanson

ME 9. koht Jaanus Tasane

 

Sarja kokkuvõttes läksid arvesse kõik kuus etappi. Võitja rändkarika viisid aastaks endale koju Henri Valmsen M10, Kristel Sandra Soonik N14 ning Kristjan Johanson MJ klassis (fotol keskel).

Krossi rändkarikavõitjad

Henri Valmsen näitas head minekut kogu sarja, võites viis etappi. Vaid Keavas pidi viljandlane tunnistama pärnaka Virgo Miti paremust, kes teda kogu sarja oli „kiusanud“.

Kristel Sandra Soonik sai kirja kaks etapivõitu ja viis teist aastat järjest Maaris Meieri nimelise N14 rändkarika enda valdusesse.

Kristjan Johansonil õnnestus võita kolm etappi, neist kaks etapivõitu tuli ka absoluudis, kui nii Sindis kui ka Keavas õnnestus selja taha jätta eliidi mehed. Eriti magusalt maitses juunioride etapivõit Elvas, kui Eesti meister maanteel suutis edestada kahe viimase aasta meistrit XCO-s – meesjuunioridest ainsana maastikusõidule pühendunud Kirill Tarassovit. Sarnaselt Kristel Sandrale jäi Alges Maasikmetsa rändkarikas teist aastat Kristjani riiulile.

N12 arvestuses sai kokkuvõttes 2. koha Elina Tasane. Ta suutis võita Sindi etapi ning jõudis pjedestaalile ka teistel etappidel.

M14 poistest lõpetas sarja kolmanda kohaga Toomas Vool, saades etapivõidu Viljandi kodurajal ja ta pääses poodiumile ka ülejäänud etappidel.

M16 noormeestest lõpetas sarja 3. kohaga Joosep Sankmann, kes küll etapivõitu ei saanud, kuid kogu sarja oli tegijate hulgas ja jõudis poodiumile Sindis, Keavas ja Kambjas.

M12 poistest jõudis sarja kokkuvõttes 6. kohale Kusti Reier.

Meeste eliidi arvestuses lõpetas sarja 5. kohaga Jaanus Tasane.

Krossi karikavõitjad

Kõik karikavõitjad: Henri Valmsen, Joosep Sankmann, Toomas Vool, Kristjan Johanson, Kristel Sandra Soonik ja Elina Tasane.

Vali uudis:Tagasiside Close