.
.
  • 21. oktoober 2015

Sügiskrossi superfinaal

Sügiskrosside traditsioonilise superfinaali Otepääl võitis Kristjan Johanson ning B-finaali Toomas Vool.

17. oktoobril sõideti Otepää Apteekrimäe väga raskel rajal "Sügis 2015" superfinaal. A-finaali (M16 kuni eliit) võitis Kristjan Johanson edestades Martin Lood ja Peeter Tarvist ning viis traditsioonilise peaauhinna Standardi mööblivabriku diivani endale koju. Meilt sõitsid A-finaalis veel Jaanus Tasane ja Joosep Sankmann.

Atraktiivset finaali sõidetakse etteandesõiduna. A-finaali esimesed startijad on M16 ratturid ning autasustatakse 12 parimat. Stardiintervallid 8 x 2,5 km sõidul olid järgmised: M16 1 minut, sport/seenior 1-2 3 minutit, meesjuuniorid 1.30 minutit, U23 ja eliit 2.30.

Joosep sõitis kaks ringi ees liidrina, sabas jälitamas CFC noormees Kreegimets. Alates kolmandast ringist tõusis Joosep ainuliidriks, kui oli CFC noormehe maha raputanud. Seda olukorda sai ta nautida kaks ringi. Tagant tuli juba tuntud duo Tarassov ja Johanson. kus esimesena nimetatu üritas Kristjanil pidevalt eest saada. Neljandal ringil kiirendas omakorda Kristjan ja sai vahe sisse ning peagi püüdis ka Joosepi kinni ning asus võistluse liidriks saades vahet jälitajatega suurendama. Loo oli pool võistlusmaast isegi juunioridest veidi aeglasem, kuid siis vajutas sisse uue käigu ja hakkas iga ringiga liidrile maruliselt lähenema. Viimasele ringile minnes oli Kristjani edu Loo ees 35 sekundit ja polnud selge, kas kordub mullune, kui Loo viljandlase käest diivani napsas. Kristjan suutis siiski edu hoida ja lõpetas esimesena 15-sekundit Eesti ainsast maastikurattaprofist eespool. Samuti väga hea esituse teinud Joosep sai superfinaali 7. koha. Jaanus jäi 12 parema hulgast napilt välja.

Kristjan: „Soojendust tehes tabas mind halb üllatus – esipidur ei võtnud. Midagi teha ka ei andnud ja tuli starti minna ainult tagumisega. Algul oli tehnilist rada halb sõita, eriti pikki ja järske laskumisi. Korra panin võssa isegi. Eks ta minu sõidukiirust ja tehnikat mõjutas igas raja elemendis, aga sain hakkama ja jõudsin  ka diivanimeeste nimistusse. Sedaviisi võiduga on ikka hea hooaega lõpetada, olen rahul.“

A-finaali paremad

B-finaalis sõideti 4 x 2,5 km ja autasustati kaheksat parimat. Teist aastat järjest võitis Toomas Vool. Intervallid: N14 1 minut, seeniorid 3 jne 2 minutit, M14 1 minut.

Sõitu asus juhtima Kristel Sandra Soonik, kuid teisel ringil tõusis liidriks Toomas Vool ning läks oma teed. Erki Laanemäe hoidis esialgu neljandat positsiooni. Finišis oli Toomase edu teiseks tõusnud Erki ees suur. Viiendana lõpetas Henri Treimuth ja seitsmendana Kristel Sandra Soonik. Finišis oli Toomas muhelev ja rahulolevalt õnnelik ega osanudki midagi rohkem kommenteerida.