.
.
  • 05. oktoober 2017

Soudali CX sarja II etapp

1. oktoobril sõideti võidu Elva tervisespordi keskuses Soudal CX karikasarja II etapil. Esmakordselt oli peakorraldaja rollis esimese etapi võitnud Caspar Austa. Võistluseelse nädala kuivad ilmad olid liivalõigud ära kuivatanud ning need kujunesid ringi võtmekohaks, veel oli trepijooks, plank, palgid ja hulgaliselt tagasipööretega singleid. Ilm oli kuiv ja vaikne mis päästis sõitjad porikrossist.

M12 sõidus tuli Henri Valmsenil tunnistada leppida teise kohaga pärnaka järel, kellega ta sarja liidrikohta jagab.

M14 sõidus meie esinumbriks kerkinud Johannes Tiiratsil õnnestus ratas lõhkuda, mis jättis noormehe medaliheitlusest välja ja kurvalt raja äärde. Tony Tamm lõpetas 8. kohal.

N14 parimana sai Kirke Reier tugeva sõiduga 5. koha.

M16 noormeestest oli kogu sõidu pildis Henri Treimuth, kuid liivalõikudel hädas olnud noormees, kes esikolmikust erinevalt sõitis maastikurattal, pidi lõpuks leppima 4. kohaga, kuid jätkab pärast kaht etappi siiski sarja liidrina.

N16 klasssis sai 5. koha Kristel Sandra Soonik.

Päeva põhisõidust, kus koos mehed, U23 ja juuniorid, jäi eemale esimese etapi teisena lõpetanud Kristjan Johanson, kes küll vigastusest kosunud, kuid nüüd haiguse küüsis. Küll oli aga vigastusest paranenud Josten Vaidem, MM-ilt naasnud Joosep Sankmann ning Jaanus Tasane. Etapi võitis nagu Viljandiski peoperemees Austa. Kogu sõidu paarisrakendina sõitnud Josten ja Joosep ehk kaks Jossi olid vastavalt 9. ja 10., mis Joosepile andis MJ II koha.