.
.
  • 17. juuni 2011
  • RSS

Saaremaa velotuuri V etapp

Viljandi Rattaklubi esindus teenis tuuri kokkuvõttes kõrge 5. koha!

Viimane viies etapp sõideti samuti lausvihmas. Kuressaare–Mustjala–Kärla–Kuressaare etapi pikkkuseks oli 67,4 km ning see läbiti väga kiirelt, mis hoidis ratturite seltskonda koos. Olukord sobis ka meie plaanidega, sest eesmärk oli üritada preemiasekundeid püüda vahe- ja lõpufinišis, et tõusta Mandrist uuesti mööda, kuid kahjuks see eesmärk jäi saavutamata nii vahe- kui ka lõpufinišis. Etapil toimus mitu suuremat kukkumist, kust meie poisid pääsesid, kuid 3 km pikkusel kruusalõigul purunes kumm Mikk Tootsil. 107-mehelise grupi lõpufinišis tegid meie poisid mis suutsid ning vedasid Markuse lõpukurvi, kust jäi finišini 300 meetrit kümnenda positsiooni peale, kuid vaja olnuks kurvis olla 4-5 kohta eespool. Markuse sprint tõi etapil 7. koha ning seega jäi tuuri kokkuvõtte 6. auhinnaline koht 3 sekundi kaugusele. Martti oli etapil 14. ning grupifinišites end hästi tundev Josten Vaidem 16.

54. Saaremaa velotuuri kokkuvõte

Startis 131 ratturit 18 võistkonnaga, Eestist, Lätist, Soomest ja Inglismaalt. Viie päevaga läbiti 498,2 km, keskmine kiirus 44,36 km/h.
Meie meeskond alustas kuue ratturiga, kes kõik ka lõpuni jõudsid. Parimana saavutas Markus Paas kokkuvõttes väga hea 7. koha. Tema seeria etappidel: meeskonnasõit 8., II etapp 11., III etapp 1. pool 11. ja 2. pool 8., IV etapp 25. ning V etapp 7., tuuri koguaeg 11.15’07", kaotus võitjale Mart Ojaveele 1’20".
Martti Välk lõpetas tuuri 22., Mihkel Ronimois 23., Mikk Vaaks 44., Mikk Tootsi 63. ning Josten Vaidem 89. kohaga (noorte arvestuses 24.). Tuuri lõpetas 112 ratturit ja 18 meeskonda.
Meeskond tervikuna töötas hästi ja tublilt, näidati üles meeskondlikku mõtlemist ja toetati üksteist ning üritati igati täita paika pandud ülesandeid. Väga rahul võime olla kokkuvõttes saavutatud meeskondliku 5. kohaga!
Vihma saime kõikidel päevadel, kumme purunes kõigest 2.

Video: meenutusi tuurilt youtube.com/watch?v=PVBYXDLzUMQ (Raimo)

Fotogalerii: rattaprofid.ee

www.saaremaavelotuur.ee

Vali uudis:Tagasiside Close