.
  • 16. juuni 2011

Saaremaa velotuuri IV etapp

Tuuri pikim 154,4 km pikkune Liiva-Kuressaaare etappi alustati aina tugevnevas vihmasajus.

Meie tiimile läksid ülesanded konkreetsemaks, kuid mitte lihtsamaks, kuna Markus ja meeskond tõusid eelmisel päeval esikuue hulka. Kohe Väikese Väina muulil tõmmati küljetuules võistlejaterivi ribadeks ning kuna meie liider ning tema abilised ja paljud üldarvestuse parimad jäid teise gruppi, asuti kõvasti tööle ning enne Orissaare vahefinišit tõmmati vahe jälle kokku. Sealt edasi lasti ära kaks jooksikut, kes rügasid pool päeva ees, kuid peagrupp kontrollis olukorda. Meie tiim tegutses ka etapi edenedes igati korralikult ning kurikuulsale kruusalõigule läks meeskond kindlatel positsioonidel. Kuigi oli pool päeva korralikult sadanud, oli  7 km pikkune kruusalõik vihmast puutumata jäänud ja tolmas väga tugevalt. Jooksikud püüti pärast Viidumäe mäefinišit kinni ning meie tiim läbis kruusa ilma kummipurunemiseta. Pärast kruusa jäi finišini 30 km ning kruusalõigule omane segadus lõi peagruppi tükkideks. Ette jäid sõitma 42 meest, nende hulgas meie Markus Paas, Martti Välk ja Mihkel Ronimois. 15 km enne lõppu said eest kolm jooksikut ning veidi hiljem lisandus veel üks. Seni kui meie poisid aru said, et ees on üldarvestuse mõttes ohtlikud mehed, oli vahe kärisenud juba paarisajale meetrile. Raevukalt asusid nelikut püüdma Markus Paas ja Sten Sarv ning duo sai peaaegu jooksikute saba peale, kuid nelikust nägi Rene Mandri, et neile on lisandumas veel kaks ratturit ning vajutas juurde ning nii jäigi Markusel 15 meetrit puudu ning nad langesid koos Sarvega uuesti peagruppi tagasi, kus asuti kõvasti tööle, et vahe ei käriseks. Lõpukemplemise tõttu said jooksikud finišiks siiski 25-sekundilise edu ning meie poisid jõudsid sellega Markusest 3 sekundiga üldarvestuses mööda. Etapi võitis Rene Mandri, kohad etapil: Martti Välk 19., Mihkel Ronimois 22., Markus Paas 25. Meeskondlikult tõusime 5. kohale ning individuaalis langes Markus 7. kohale. Etapi keskmine kiirus 43,185 km/h.