.
  • 15. juuni 2011

Saaremaa velotuuri III etapp

Kuna enne Vändrat on suuremat sorti teetööd, jaotati etapp kaheks eraldi sõidetavaks pooletapiks.

Hommikul kell 10 alustati Viljandi–Suurejõe etapiga mille pikkuseks oli 63 km. Tuul oli nõrk ja puhus soodsalt ning vihma ei tulnud. Üsna alguses lasti eest ära 7 meest, kelle hulka sokutasime meie Mikk Vaaksi. Peagrupp lasi vahe kohati mitmeminutiliseks, enne kui Team Peloton otsustas tööle hakata, sest nende jaoks seis just kõige parem polnud. Jooksikud püüti enne finišit küll praktiliselt kinni, kuid nii kui Peloton ära vahetas, jäi vahe püsima, sest teistel polnud vaja pingutada. Nii tuligi Pelotonil uuesti üritama hakata, kuid enne tuli finiš vastu ning jooksikud jäid 16 sekundiga ette ning väga väsinud Mikk teenis etapil 6. koha. Markus lõpetas peagrupi ees 11. kohaga ning kolmandana meeskonna arvestuses kirja läinud Martti Välk oli 37. Samuti lõpetas peagrupis kogu ülejäänud meeskond. Etapivõitja Sami Tiaineni ajaks märgiti 1.20’14", mis teeb 63,2 km läbimise keskmiseks kiiruseks kõrge 47,26 km/h.

Pärast ülesõitu teetöödest peeti tunnine paus ning kl 13 starditi 60,6 km pikkusele 2. pooletapile Vändra–Rapla. Kohe saime kaela korraliku vihma ning võidusõit läks väga aktiivseks. Eest said ära 8 meest ning see oli hea minek, kus sees tuuri liider ja kõikide tugevamate meeskondade sõitjad, kelle hulgas oli meid esindamas Markus Paas. Loomulikult kõik kaheksast mehest tööd ei pidanud tegema, aga kuna see oli nii soodne minek, siis kärises vahe kohati paariminutiliseks, mis lõpus veidi kahanes finišikemplemise tulemusel. Siin etapil oleks võinud tulla väga kõrge koht, kuid kahjuks ei pidanud Markusel närvid vastu ning ta ründas lõpusirgel esimesena liiga vara ja tuli leppida 8. kohaga. Peagrupp kaotas 1’40" ning see tõstis Markuse üldkokkuvõttes 6. positsioonile ning ka meeskonna samale reale. Martti Välk lõpetas 15. ning nooruke Josten Vaidem 26. Etapp läbiti keskmise kiirusega 46,16 km/h.