• 25. aprill 2011

Võistlused Saaremaal

Nädalavahetusel sõideti suviselt soojal Saaremaal EMV I etapp tänavasõidus ja Audi GP ühepäevasõidus.

Lisaks parimatele kodumaal pedaalivatele ratturitele olid osalema tulnud ka soomlased ja lätlased. Kui tänavasõit soosib rohkem sprinterlikke rattureid, siis meie klubi poistest tundsid end Kuressaare tänavatel seekord just paremini vastupidavat tüüpi ratturid Mihkel Ronimois ja Kristjan Johanson.

U23 ja eliitratturid pidid läbima 27 x 1,5 km pikkust ringi, kus igal kolmandal ringil oli vahefiniš. Mihkel Ronimois alustas kohe väga aktiivselt ja napsas esimese vahefiniši võidu sprinterite eest. Viiendal ringil eraldusid grupist kaks ratturit, hilisem võitja soomlane Tijainen (TVD Länken) ning Joonas Jõgi (CFC). Peagrupp kemples omavahel ja lasi jooksikute edu 20 s peale, 13. ringil sai Mihkli eestvedamisel peagrupist minema kolmeliikmeline grupp, lisaks veel lätlane ja saarlane ning nii see võistlus lõpuni käiski. Mihklil õnnestus veel 8. vahekas üks preemiapunkt saada ning lõpetas sõidu 5. kohaga. U23 arvestuses 4. ning EMV arvestuses 3. koht. Esile võiks tuua ka Markus Paasi hea meeskonnatöö eest. Tema aitas Mihklil kuni eest saamiseni sõitu kontrollida ning hiljem peagruppi pidurdada.

M14 sõidus sõideti 6 ringi ning neil oli kaks vahefinišit, selles sõidus sai korraliku esituse teinud Kristjan Johanson 5. koha. M16 parimana sai Greg Hallop 18. koha, M18 Josten Vaidem 17., M12 Joosep Sankmann 7. ning N14 Reelika Varblane 4. koha.
Kui laupäeval meil tehnikaga probleeme polnud, siis pühapäeval selle eest kuhjaga. Audi GP 75 km pikkune grupisõit viis ratturid Kuressaarest eemale Salme külla ja Sõrve säärde. Suhteliselt tuulevaikne ilm, mis Saaremaal on haruldus, hoidis peagruppi koos ning kiirust kõrgel vaatamata hulgalistele äraminekukatsetele. Kõik meie kuus sõitjat püsisid kenasti peagrupis, kuid esimesena sai tehnilist ebaõnne maitsta Mikk Tootsi, kelle rattal tuli vänt küljest ära. 5 km enne lõppu purunes noorukesel Greg Hallopil kumm. Just tema sai hiljem meeskonna liidrilt tunnustuse südi sõidu eest, kuid kahjuks ei soosinud õnn ka liidrit ennast, sest viimasel kilomeetril purunes ka Ronimoisil kumm. Ta sai küll võitjaga sama aja (kuna tehniline toimus viimasel kilomeetril), kuid korralik tulemus jäi vormistamata. Parima koha tõi Markus Paas, kes lõpetas 70-liikmelise grupi peas ning sai protokolli 15. koha. Võitja Oskar Nisu (CFC) ajaks märgiti 1:43:56, mis tegi peagrupi keskmiseks kiiruseks 75 km pikkusel sõidul 43,30 km/h.

Samal ajal kihutas võidu ka Martti Välk: Prantsusmaal EC Mayenne ridades pedaaliv viljandlane sai Mairie La Boussae ühepäevasõidul neljanda koha.