.
.
  • 14. august 2012
  • RSS

Rohkelt jalgrattasündmusi Viljandis

Viljandi Rattaklubi pakub saabuval pikal nädalavahetusel ja uue nädala alguses osalemisvõimalust igal tasemel jalgrattureile ning vaatemängu ka publikule.

Pühapäeval, 19. augustil jätkub puhkepäevade rattamatkade sari. Esimese sügismatka sihtpunkt on Tääksi kool ja tavapäraselt on kontrollpunkt avatud kell 11-14.

Taasiseseisvuspäeval, 20. augustil toimub kolmandat korda Mulgi Rattaralli. Põhja-Mulgimaa orgudes ja küngastel kulgevatel asfaltteedel on võimalik valida 88 km ning 43 km distantsi vahel. Pikema võistluse start antakse kell 12 ja lühemale kell 13.20. Kuni 12-aastastele lastele korraldatakse stardi-finišipaigas lastesõidud algusega kell 12.10.
Eelregistreerimine rattarallile on avatud kuni 15. augusti keskööni portaalis www.sportinfo.ee ja kaupluses Velomoto. Lastesõitudest osavõtt on tasuta.

21. ja 22. augustil võõrustab Viljandi linn Balti Keti Velotuuri. Teisipäeva keskpäeval antakse 15 eri riigi meeskondade osavõtul toimuvale rattatuurile start Tallinna kesklinnast. Viljandisse jõuavad ratturid eeldatavalt kell 16, et Kõrgemäel välja jagada mäefiniši punktid. Pärast mäefinišit sõidetakse veel kolm rasket 6-kilomeetrist linnaringi ning tuuri esimese etapi võitja selgub orienteerivalt kell 16.30 Vabaduse platsil.

Võistlusest saavad sel päeval osa ka Võhma ja Olustvere elanikud, Võhmas peaks kaasaelamiseks valmis olema kell kolm ja Olustveres veerand tundi hiljem.

22. augusti keskpäeval antakse Vabaduse platsilt start tuuri teisele etapile ning ratturid suunduvad piki Tallinna ning Jakobsoni tänavat linnast välja. Otepääl lõppev etapp kulgeb Viljandimaal läbi Loodi, Sultsi, Paistu, Holstre, Mustla ja Suislepa.

Liikluskorraldusest võistluste ajal

Mulgi Rattaralli ajal 20. augustil on võistluste ajal kell 9-17 osaliselt suletud Pargi ja Piiri tänav ning Metsküla tee. Võistlustrassil palume autojuhtidel kinni pidada täiendavatest kiiruspiirangutest ning jälgida reguleerijate märguandeid.

Balti Keti Velotuuri ajal saadab võistlejaid politseieskort koos turvameeskonnaga. Lisaks on suurematele ristmikele paigaldatud hoiatus- ning kiiruspiirangu märgid. Viljandi linnas on 21. augustil kell 12 kuni 18 suletud Vabaduse plats. Alates 15.30 kuni 17.00 on liiklus suletud Tallinna mnt – Jakobsoni tn – Tartu tn – Kõrgemäe tn – Posti tn – Lossi tn – Ranna pst – Hariduse tn – Reinu tee – Vaksali tn ringil. Piki Jakobsoni tänavat kulgev liiklusvool suunatakse Peetrimõisa kaudu Kösti ristmikule.

Velotuuri Viljandis kulgemise skeem

Linnaringi skeem. Väljavõte Regio kaardilt

22. augustil on Vabaduse plats suletud kell 8-12.30 ja liiklus on Tallinna ning Jakobsoni tänaval seisatatud mõneks minutiks vaid vahetult pärast starti kell 12.00.

Loodame viljandlaste mõistvale suhtumisele ning ootame kõiki kaasa lööma ning kaasa elama!

Veiko Šmidt

Viljandi Rattaklubi

+372 510 7516

veiko(ä)rattaklubi.ee

Vali uudis:Tagasiside Close