.
.
  • 27. juuli 2015
  • RSS

Riia velotuur

23.-26. juulini peeti Riias ja selle ümbruses Läti noorte MV mitmepäevasõidus. Osales 83 ratturit Eestist, Lätist, Leedust ja Poolast. Joosep Sankmann lõpetas tuuri parima eestlasena 5. kohaga. Eesti klubidest olid esindatud CFC 15 ratturiga ja Viljandi rattaklubi kuue sõitjaga.

Tuur algas 5,6 km pikkuse proloogiga Bikernieki ringrajal. Joosep sõitis enda kohta väga korraliku aja ja sai proloogilt 20. koha, Henri Treimuth oli  36., Erki Laanemäe 38., Toomas Vool 43., Kristel Sandra Soonik 67. ning Ukku Habakukk 73. Proloogi võitis leedukas Sijandas Sereiva.

Õhtul sõideti samas 70,8 km pikkune grupisõit. Läbida tuli 12 x 5,6 km ringi. Vaatamata rohketele üritustele ja väga kiirele sõidule (etapi keskmine 43,11 km/h  ja kuni 16-aastased sõitjad) püsis 60-liikmeline peagrupp koos. Meie meeskonnal koostöö veel nii hästi ei sujunud. Joosepile etapilt 18. koht, Henri 32., Toomas 53., Erki 56., Kristel ja Ukku juba järgmistes gruppides vastavalt 69. ja 72. Etapi võitis lätlane Kristers Ansons. Joosep jätkas tuuri 21. kohal

Teine päev sõideti 50 km pikkune etapp Garkalne-Sigulda, mis lõppes kilomeetri pikkuse ja 11% Sigulda tõusu otsas. Meeskonnana sõideti nüüd märksa paremini, kuigi tiimiliider oli lõpus liiga läbi, et etapilt kohta noolida, sest lõpupoole küljetuule lõikudel olid tema noored kolleegid juba pundi eest kadunud. Joosepile etapilt 20. koht ning kohe tema järel sitket sõitu teinud Henri, Toomas 24., Erki 25., Kristel 61. ning Ukku 64. Etapi võitis Kristofers Bindemanis. Joosep tõusis kokkuvõttes 16. kohale.

Kolmandal päeval sõideti kriteeriumi. 1,2 km pikkust väga tehnilist pargiringi tuli läbida 30 korda ehk etapi pikkuseks kujunes 36 km. Poisid tegid korraliku sõidu ja proovisid meeskondlikult sõita. See kukkus neil siiski rabedalt välja, kuigi üritati oma liidrit niipalju aidata kui suudeti. Etapilt Toomas 12., Henri 18., Joosep 20., Erki 24., Kristel 52., Ukku 55. Etapi võitis Marten Jõeäär CFC-st. Joosep tõusis 10. kohale enne viimast rasket etappi.

Neljandal päeval sõideti raskel 6,5 km pikkusel Sigulda ringil, mida läbiti kuus korda ehk etapp oli 39 km pikkune. Igal ringil tuli tõusta Sigulda orust 1 km pikkust serpentiini pidi üles. See etapp sai ka paljudele saatuslikuks tuuri kokkuvõttes, kuid mitte meie liidrile, kes viimaseks päevaks oli ennast uuesti liikuma saanud ning meeskond oli talle ka maksimaalselt abiks. Joosep oli kogu sõidu pildis. Viimasel ringil sai eest poolakas Bartosz Klasinski, kes sellega kindlustas endale ka tuurivõidu. Joosep tuli etapilt neljandana. See tõstis tuuril vaikset, kuid järjekindlat tõusu teinud noormehe kokkuvõttes kõrgele viiendale kohale ning tuuri parimaks eestlaseks. Väga kõva sõidu tegi ka Henri, kes oli Joosepile suureks toeks ja sai etapilt 8. koha ning tõusis kokkuvõttes kõvale 10. kohale. Toomasele raskelt etapilt 21. ning Erkile 23. koht. Kristel ja Ukku kahjuks etappi ega tuuri lõpuni ei sõitnud.

Kokkuvõttes siis Joosep 5., Henri 10., Toomas 18. ning Erki 21. koht. Meeskondlikult saadi 5. koht. Noored läksid taktikaliselt iga etapiga küpsemaks ning tegid tubli esituse.

Joosep diplomiga

Meeskond pärast Riia tuuri finišit

Vali uudis:Tagasiside Close