.
.
  • 01. august 2013
  • RSS

Riia velotuur

25.-28. juulini Riias ja Siguldas toimunud noorte mitmepäevasõidu MV-l said meie sõitjad kaks etapivõitu ning mahtusid poodiumile ka kõigil teistel etappidel, kokku sõideti nelja päevaga 5. etappi.

Kuna tuuril oli kavas meeskonnasõit ja meil on selle sihtgrupi sõitjaid vaid kolm, kellest üks (Joosep Sankmann) tuuri eelõhtul haigestus, siis kutsusime oma ridasid tugevdama Raivo Lätte TÜASK-ist ja Mart Anton Vendelini Vikost ning osaleda tuli 4-liikmelise meeskonnaga.

Tuur algas 5,4 km pikkuse eraldistardist sõiduga Bikernieki ringrajal. Raimo Lätte sai etapilt 3. koha, Mart Vendelin sai 5. aja, Kristjan Johanson lõpetas 7. kohaga ning Reio Toom sai 13. koha; meeskondlikult saadi etapilt 2. koht.

II etapina peeti sama päeva õhtul 21,6 km pikkune meeskonnasõit. Viljandi meeskond läbis distantsi keskmise kiirusega 43,7 km/h, saavutades meeskonnasõidule tavatult tehnilisel rajal kolmanda koha. Teine koht jäi 11 sekundi ja esimene 42 sekundi kaugusele. Raimo jätkas tuuri 3., Mart 9., Kristjan 10. ning Reio 13. kohal.

Teisel päeval oli kavas Bikernieki ringrajal 70,2 km pikkune grupisõit, kus meie plaan oli sõit ise aktiivseks ajada. Kohe joonelt pani minema Raimo Lätte, kellega läks kaasa kaks erineva Läti meeskonna liiget. Tuuri liidri kollast särki kandva Riia rattakooli I meeskonnast kedagi sees polnud, kuid ega nad seda minekut eriti tõsiselt ei võtnud alguses. Meie ülejäänud mehed peagrupis tegid kõik, et vahe suureneks, aga kui liidrite vahe oli peagrupiga kasvanud kahe ja poole minuti peale, hakkasid kollase särgi meeskonna liikmed tööle. Vahe saadi 1.20-le, kuid meie vennad suutsid püüdjate tööd nii palju halvata, et vahe kasvas uuesti 1.50-le. Etapi võitiski Raimo Lätte ning ligi kaks minutit hiljem saabunud grupifiniši 4. kohale võitles Kristjan Johanson, saades viimasel ringil Reio ja Mardi näol ideaalset lahtivedamise abi. Tuuri liidriks tõusis Raimo Lätte, Mart jätkas 9., Kristjan 11. ning Reio 12. kohal.

Kolmandal päeval peeti Riia Mezaparki lauluväljakul lõpufinišiga kriteeriumisõit 1,4 km pikkusel huvitaval ja tehnilisel ringil, mida tuli läbida 20 korral. Kuna meil oli kollane särk, siis peaeesmärk oli seda kaitsta, millega saime ka hakkama, kuigi Raimol oli üliraske, sest lätlased panid täistuurid peale ja jätsid liidri maha kellele tuli appi jätta Mart. Reio oli ka maha jäänud ja Kristjan jäi ees tõmbava nelja lätlasega kemplema.
Kristjan: tegelikult oli ikka väga raske, pidin lätlaste tööd üksi segama ja ühtlasi nende rünnakuid neutraliseerima. Mõtlesin, et mis valemiga ma neid veel võita suudan, aga kuna nad panid terve sõidu põhjagaasiga, siis olid nad ka ise lõpuks suht läbi ja nii suutsingi viimasel ringil edukalt rünnata, otsustava vahe sisse teha ja etapi võita.
47 sekundit hiljem tuli grupp, kus 6. koha sai Raimo, 7. koha Mart, kes oli pool sõitu üliväsinud Raimot vedanud ning 10. koha sai etapilt Reio.
Raimo säilitas lidrikoha, aga seda vaid 11 sekundiga Kelderise ees, Kristjan tõusis 6. ja Mart 7. ning Reio 11. kohale, meeskond jätkas 2. kohal.

Kristjan Johanson Riia noortetuuri juhtimas

Viimasena oli kavas 39 km pikkune etapp Siguldas, kus tuli läbida 6 x 6,5 km ringi. Igal ringil tuli ronida kilomeetrist tõusu ja lisaks ka ühte pikemat lauget tõusu. Kohe oli selge, et liidrisärgi kaitsmine läheb raskeks, kuna Raimo oli juba eelmisel päeval kustunud ning selline tõus pole talle konti mööda. Kolm ringi hoidsid poisid sõidu kontrolli all ja sikutasid ikka Raimo peale tõusu punti, kuid neljandal korral tõusu ronides hävis Raimo korralikult ja oli lõplikult selge, et särk läheb ära ja plaan B järgi tuli üritada poodiumit kokkuvõttes ja etapivõitu.
Kristjan sai etapilt 2. koha , Mart 6., väsinud Raimo tuli tõusust 45 sekundit hiljem 7. kohaga ning Reio sai 13. koha.

Kokkuvõttes kaotasime poodiumi 1 sekundiga ning Raimo jäi tuuril neljandaks, Kristjan lõpetas 6., Mart 7., ning Reio 11. kohaga, meeskondlikult saime 2. koha. Tuuri võitis Nils Kelderis RRS Purvciems meeskonnast, nemad võitsid ka meeskondlikult Viljandi ees.
Raimo Lätte: pole veel ühegi võistluse käigus nii läbi olnud nagu siin ja ronida ka ei jõudnud.
Marek Johanson: võistlus kujunes nii, et Lätte sai pikal etapil eest ära ja pidime Raimot tuuril aitama hakkama; ta ei vedanud liidrirolli sellisel tuuril välja ja kuigi ületas ennast meeletult, ei jäänud me rahule.

Vali uudis:Tagasiside Close