.
.
  • 25. oktoober 2012
  • RSS

Rattamatkade kokkuvõte

6. oktoobril lõppes Heimtali vallakooli juures rattaklubi eestvedamisel läbi kevad- ja sügishooaja väldanud puhkepäeva rattamatkade sari.

Aprilli lõpus alustasime kevadiste mägedega ja pakkusime avastamis- või äratundmisrõõmu, kutsudes rattureid kaheksale erinevale mäele Viljandi lähistel. Sügisel olid kõik huvilised oodatud vanade koolimajade juurde, et tähistada algavat kooliaastat.
 
Varasematel hooaegadel oleme sihtpunktideks välja pakkunud lihtsalt Viljandi lähiümbruse tuntumaid ja ilusamaid paiku, aga kindlast teemast lähtuvad sihtkohad olid teinekord parajaks pähkliks korraldajatelegi, rääkimata osalejatest. Kohanimede sarnasus või kattuvus viis mõne ratturi hoopis teise suunda kui rattaklubi kodulehel märgitud oli.
 
Viljandis toimuvad pühapäevased rattamatkad on huvi tekitanud üle vabariigi. Näiteks on rattamaratonide sari Samsung Estonian Cup meie korraldatavatest matkadest indu saanud ja nii toimusid nädal enne rattamaratoni Rexona matkad maratonide toimumiskohtades üle Eesti. Sügisene matk, mis viis Supsi külakooli mälestuskivi juurde, kandis projekti Mehed Liikuma ideed. Mõlemal üritusel osalenute vahel loositi välja täiendavaid auhindu. Kevadised loosiauhinnad leidsid õnneliku omaniku Mulgi Rattamaratonil ja Mehed Liikuma meenete saajad on ära toodud allpool.
 
2012. aasta matkasari läheb ajalukku sellega, et matkadest võttis osa 666 erinevat inimest kokku 3800 korral. Üheskoos tehti piltlikult öeldes kolm tiiru ümber maakera, söödi ära 100 kilo küpsiseid ja joodi 1 tonni jagu teed ning morssi. Siinkohal täname meie küpsiste sponsorit Mones & Tuur ning matkajate kokkulugemisega tegelenud IITEE meeskonda.
 
Hooaja viimasel matkal kogunes kontrollpunkti kõige rohkem inimesi keskpäevaks, et sügiseses päikesepaistes olla tunnistajaks loosiauhindade jagamisel. Fortuuna Karl Eriku abil leidsid kõigepealt omaniku auhinnad, mis loositi välja kõigi 666 osaleja vahel:
Joogipudel – Halja Viies ja Eha Räbus
Rattapump – Hannes Taal
Porilauad – Raiko Vaher ja Helmi Ulk
Maastikuratta rehv – Anne Närripä ja Caspar Aru
Puhv – Monika Õunap ja Lauri Lillmaa
Viljandi Rattaklubi särk – Andrus Tammoja
 
Eriti tublisid, ehk kõigil 16 etapil osalenuid oli kokku 32. Loosiõnn naeratas kahele mehele:
Viljandi Rattaklubi rattapüksid – Kalle Lillemets
Viljandi Rattaklubi rattasärk – Mart Aasna
 
Peaauhinnaks olnud jalgratas läks jagamisele vähemalt 13 matka läbinute vahel ja neid oli kokku 108. Jalgratta võitis Märt Hindrikus.
 
Nädalapäevad hiljem toimunud loosimisel leidsid omaniku ka “Mehed liikuma” sümboolikaga meened:
Puhv – Udo Kelk, Ülle Zirnask
Särk – Tõnu Murulaid, Sille Ilus
 
Auhinnad, mis jäid õigel päeval omanikuta, ootavad teid kuni aasta lõpuni kaupluses VeloMoto, Vaksali 8a.
 
Viljandi Rattaklubi jätkab rattamatkadega ka tuleval aastal. Kindlasti on meil välja pakkuda uusi sihtkohti ja mõtleme veel mõnedele uuendustele-muudatustele. Teretulnud on kõik ideed, ettepanekud ja kaebused, mille palume saata juhatus(ä)rattaklubi.ee.
 
 
Veiko Šmidt
Viljandi Rattaklubi
+372 510 7516
veiko(ä)rattaklubi.ee

Vali uudis:Tagasiside Close