.
  • 11. september 2012

Rattamaratonide sari lõppes Elvas

Elvas jõudis lõpule kaheksast etapist koosnenud Samsung Estonian Cup rattamaratonide sari.

Vihmas, külmas ja tuulistes oludes peetud Elva rattamaratonil sai põhidistantsil oma senise parima tulemuse üldjärjestuses 25. lõpetanud Josten Vaidem, mis juunioride konkurentsis andis kindla esikoha. Josten jäi oma sõiduga Elva lihtsal ja kiirel rajal väga rahule finišeerides grupis, kus jagati kohad 20–26. Kogu sarjast kuus etappi kaasa teinud Josten sai juunioride sarjavõidu ka kokkuvõttes ning meestega ühisarvestuses tuli 35. koht. Josteni seeria oli: Rõuge, Rakke, Elva I, Kalevipoja ja Jõulumäe II ning Otepää III. Eemale jäi Josten Mulgi maratonist seoses koondisega Rahutuuri sõites ja Tallinna maratonist seoses samal ajal Elvas toimunud kriteeriumi MV etapi tõttu.

Josten Elva rattamaratoni stardis
Josten (nr 4) Elva rattamaratoni stardi ootel

Poolmaratonil sai Elvas 2. koha Kristjan Johanson. Kohe pärast viie kilomeetri läbimist maastikule keerates eraldusid teistest kaks KJK sõitjat ja Kristjan ning poolel maal jäid kahekesi ette „vanad sõbrad“ Vossmann ja Johanson, kes ka finišisse koos tulid. Trajektoor lõpukurvis oli parem Kristjanil, kuid pika distantsi sõitja jäi jalgu ning sama ajaga sai ülinapi etapivõidu siiski KJK sportlane. Sarjas Johansoni kohad: Rakke ja Kalevipoeg I, Elva II ning Otepää ja Jõulumäe III. Rõuges suunasid korraldajad Kristjani liidripositsioonilt pikale ja see läks aia taha ning Mulgi jäi vahele vigastuse tõttu ning Tallinna ajal sõitsime EMV etappi kriteeriumis, nii et üldarvestuses ei tulnud midagi.
Poolmaratoni sarjas sai tubli 6. koha kokkuvõttes Jaanus Tasane, kelle parim koht etapilt pärineb raskelt Rõuge rajalt, kui noormees lõpetas kuuendana. Jaanus näitas kõigil osaletud seitsmel etapil korralikku üle keskmise sõitu ja tõestas ennast tubli ja edasipürgiva ratturina.

Lastesõitudes osalesid meilt ainult need lapsed, kelle vanemad on tõelised rattafanatid ja vedasid oma võsukesi viis kuud üle Eesti etappidele, suur tänu neile selle eest!
N12 klassis jagas 1.ja 2. kohta kokkuvõttes sama punktisumma kogunud Ilona Tasane VRK-st ja Indra Kutser Hiiumaalt.
M12 klassis kogus kokkuvõttes 10. koha punktid Martin Holtsmann.
N10 klassis sai kokkuvõttes 4. koha Elina Tasane.