.
.
  • 08. juuli 2012

Rakke rattamaraton

Rakke rattamaratoni põhidistantsil sai 28. koha Josten Vaidem, mis juunioride arvestuses andis kindla võidu. Josten sõitis 2/3 sõidust teises kümnes, kuid tappev palavus pani talle haamri viimasel 10 kilomeetril, nagu ta ise kommenteeris, ning endast tuli mööda lasta kümmekond konkurenti.

37 km pikkusel poolmaratonil said teistel eest 4 ratturit, kelle hulgas ka Kristjan Johanson. Poolel maal jäi ette Kristjan koos äsjase Eesti meistri Vossmaniga KJK-st. Neile veeti pikamaa meeste abiga järgi ka mahajäänud Rapla poiss, kuid see jäi tõusudel uuesti maha. Lõpuheitlusse tuldi kahekesi koos, kuid viimastel kilomeetritel vajutas Tallinna poiss käiguvahetaja trossi pooleks ja nii tuli Rakke staadionile pingevabalt esimesena Kristjan, võites poolmaratoni ajaga 1.21.02. Sama seis oli ka Rõuge RM-l, kus oldi Vossmaniga pikalt eest ära, kuid tsikkel suunas nad pikale rajale ja nii läks seal võistlus mõlemal aia taha ning lõpuheitlus jäi kahjuks nägemata.