.
  • 11. juuli 2013

Rakke maraton

Rakke rattamaratoni 59 km pikkusel maratondistantsil alustas hästi Josten Vaidem.

15 km läbimise järel kuulus Josten 15-liikmelisse juhtgruppi, kuid siis purunes rattal kumm. Nii jäi ta nukralt raja äärde passima ja oli sunnitud hea alguse järel võistluse katkestama.
Josten Vaidem: sain nüüd ka lõpuks ise aru, et tuleb minna tubeless kummide peale üle; treener on mulle seda juba ammu rääkinud; täna oleks ilmselt elu sõidu teinud, sest jalad ja mootor olid väga heas konditsioonis peale puhkenädalat.

Greg Hallop, kes peale hästi sõidetud EMV-d on veidi mõõnas, sai 106. koha (juunioride hulgas 5. tulemus).

35 km poolmaratonil lõpetas Kristjan Johanson 2. ja M16 1. kohaga, läbides distantsi 1.21.47-ga, kaotust võitja Kalle Kriidile kogunes 53 sekundit.
Kristjan: startisin tagantpoolt, ei viitsinud väga vara koridoridesse seisma minna, sest väga palav oli; teised lasid Kallega vahe sisse ja kui mina ette jõudsin, ei hakanud ka tuurist väsinud jalgadega „pead pakule panema“, jäime vanusegrupi võitu jahtima.
Ette moodustus 7-liikmeline grupp, 20. kilomeetril said sellest minema Tarassov, Johanson ja lätlane Iljenko. 3 km enne finišit jäi tõusudel maha lätlane.
Kristjan: lõputõusudel jätsime lätlase maha; tegi ärevaks, et sõidukinga klots oli jälle liikuma hakanud (see takistab püsti finišeerimist); õnneks oli selline finiš, et sain istudes spurtida ja võit oligi minu Kirill Tarassovi ees, kes on kerkinud baigis sel aastal kõige tõsisemaks vastaseks.

Lastesõitudes said võidu Henri Valmsen ja Elina Tasane ning teise koha sai Ilona Tasane.