.
.
  • 30. aprill 2014
  • RSS

Rahvavelotuuri II etapp

27. aprillil sõideti Pärnus Eesti Rahva velotuuri II etapp, Püha Loomaaia rattaralli, mille põhisõidu stardis oli 250 ratturit.

Rada oli Pärnule omaselt sile ja ilm tuulevaikne, mis oli soodus kiireks sõiduks ja 99,9% tõenäosusega võis enne starti juba ennustada, et tuleb grupifiniš. Sellele vaatamata oli sõit aktiivne ja üritajaid jagus.

68 km pikkune põhisõit läbiti keskmise kiirusega 45 km/h, võitja Maris Bogdanovics Alpha Balticust läbis võistlusmaa ajaga 1h30`33“, võitjaga sama aja sai ligi 150 ratturit.

Greg Hallop sai protokolli 25., Kristjan Johanson 38., Jaanus Tasane 150. ja Reio Toom 153. koha.

Poiste kommentaarid
Greg: „Leppisime kokku, et grupifiniši korral veame Kristjani lahti, kes on meist kõige paremas hoos praegu, aga 1000 m peal jäin karpi ja pidime ise eri teed minema. Kogemus missugune, aga ei tulnud välja seekord.“
Kristjan: „Seekord olid poisid täitsa grupi ees ja saime koos toimetada, ise olin tehnilise probleemi tõttu sõidu keskel vahepeal mängust väljas. Gruppi tagasi saamine ja selle ette tagasi jõudmine võttis ligi 10 km ja tohutu energia. Lõpus oli nii, et Jaanus vajus 2. km peal ära, saime Gregiga Alpha rongi taha, aga kildi peal jäi Greg karpi, seejärel hoidsin 400 m-ni end ise ees meeletu pingutusega, aga sinna see lõpuspurt läks ja tulime 150-se grupi peas eri külgedelt“.

47. km pikkuse rahvasõidul sai Erki Laanemäe 17. koha.

www.rahvavelotuur.ee

Vali uudis:Tagasiside Close